V sobotu se soutěžilo v základních kolech všech věkových kategorií. Z "diamantového" klubu se jako první představila kadetka Michelle Štrálová. Podala skvělý výkon a stala se první postupující do nedělního finále.

Zanedlouho se k ní přidala i Klaudie Kamlerová v kategorii junior ženy a společně se Šárkou Dudáčkovou i v kategorii junior duo. Letos poprvé se na Mistrovství České republiky bojovalo také v kategorii Youth, která je určena pro závodníky ve věku 15 – 17 let. Diamond Angels měly mezi jednotlivkyněmi hned tři závodnice. Denisa Žáčková obsadila ve velké konkurenci 20. místo, Sára Skalická skončila 17. a Sabrina Duong Thuy postoupila do finálové desítky.

V základním kole předvedlo s velkým nasazením svoji sestavu i Youth duo ve složení Sabrina Duong Thuy a Marie Doležalová, které si také vybojovaly postup do finále. Poslední závodnice našeho klubu, Šárka Stříbrská, předvedla nejlepší možný výkon a i ona si zasloužila postup do nedělních kol.

4. října roku 2008: Zaplněná pražská O2 arena a první utkání slavné NHL v Česku.
Bohatý zástup krajanů i divácký rekord. NHL bavila české fanoušky i v minulosti

„V neděli to byl boj o medailová umístění a nebyl tak prostor pro žádné chyby. Konkurence byla veliká a všechny holky ze sebe musely vydat maximum. Jsme rády, že se jim na ploše dařilo, což ocenili i rozhodčí,“ byly spokojené trenérky Markéta Vondráčková a Linh Do Thuy.

Michelle Štrálová udržela 3. místo ze základního kola a stala se druhou Vicemistryní České republiky v kategorii kadet ženy. Klaudie Kamlerová potvrdila skvělou formu a ze šampionátu si odvezla třetí místo mezi juniorkami. Společně se Šárkou Dudáčkovou zabraly, do cvičení daly vše a ve finále obsadily druhé místo a získaly tak titul Vicemistryně ČR pro rok 2022 v kategorii junior duo.

Sabrina Duong Thuy se prosadila v nabité kategorii Youth ženy, kde ve finále obsadila 8. místo, což trenérky hodnotily jako skvělé. Spolu s Marií Doležalovou pak přidaly ještě páté místo mezi duy. Finálové klání za klub uzavřela Šárka Stříbrská v kategorii Masters ženy a z mistrovství si odvezla druhé místo a titul Vicemistryně ČR.

"Ze závodů jsme se vrátily se skvělými výsledky a úžasnými zážitky. Moc děkujeme pořádajícímu klubu OneClub Brno za bezchybnou organizaci a rodičům všech našich závodníků za velikou podporu. Teď nás čeká oslava, ale musíme se rychle vrátit k náročným tréninkům, protože již za měsíc proběhne Mistrovství světa FISAF International World Championship Sport Aerobics & Fitness 2022, které bude v Ostravě již za čtrnáct dní (15. – 16. října). Naše závodníky můžete vidět i na domácím závodě, který ve spolupráci s Českým svazem aerobiku a fitness FISAF.cz budeme pořádat ve sportovní hale BIOS v Kladně," uzavřel šéfka oddílu Veronika Sluková.