Kubíček je v čele evropského šampionátu

Rakovník – Čtrnáctiletý rakovnický autokrosař Jakub Kubíček, který v letošní sezóně startuje v kubatuře o obsahu 600 ccm, má za sebou další měsíc, ve kterém na třech podnicích vybojoval několik cenných umístění.

9.8.2011

Jakub Kubíček na trati.Foto: Archiv Jakuba Kubíčka

Nejdůležitějším z nich byl podnik ze seriálu Mistrovství Evropy, který se konal v Nové Pace. Na startovní rošt se zde postavilo patnáct mladých jezdců.

„V prvním měřeném tréninku, kdy trať byla ještě pěkně upravená, jsem zajel až třetí čas. Ve druhém jsem za to vzal a vyhrál před Kupcem. Do rozjížděk nás rozdělili na dvě skupiny, a tak já jsem si vybíral na startu jako první. Po menším kontaktu s Formánkem nás podjela Ivana Kuželová. Tuto rozjížďku jsem dojel na třetím místě. Druhou rozjížďku, která se jela až v neděli ráno, doprovázely celodenní průtrže mračen. V této rozjížďce jsem startoval zvenku, a tak mi nezbývalo nic jiného, než to zkusit předjet venkem.
Manévr mi vyšel, dostal jsem se na druhé místo, na kterém jsem také dojel. Ve třetí rozjížďce, kdy trať už byla jak rozvodněná řeka, jsem startoval zprostředka. Po startu se na čelo dostal Kupec, já po neuvěřitelné konzumaci bláta jel za ním. Když jedete hůře jak první a ještě pár metrů za ním, dostáváte takovou smršť blátem, že nestačíte převíjet pásku na ochranných brýlích, takže je lepší předjet a 'nakrmit' soupeře,“ vypočítává s úsměvem Jakub Kubíček.

Ve třetím okruhu udělal Kupec chybu, takže tuto rozjížďku Kubíček doslova naslepo vyhrál. „Výsledky mi vynesly druhou řadu ve finále A spolu s Formánkem, za námi ještě startoval tvrdý ruský závodník Děmkin, kterého jsem se trochu obával, protože jsem tušil, že bude rozdávat rány. Naštěstí jsem byl rychlejší a do první zatáčky jsem přijel jako třetí.

Na trati byla pouze jedna vyjetá stopa, a když někdo chtěl předjet, bláto ho stáhlo a byl konec. Já jsem také radši nezkoušel nějaké větší manévry za Kuželovou, protože Ivana si svoje místo hlídala opravdu pečlivě. Opět jsem dostával velké množství bláta na brýle, a tak jsem byl vůbec rád, že alespoň malou, čistou škvírou vidím. Tento závod jsem dojel na pěkném třetím místě za prvním Kupcem a druhou Kuželovou,“ doplňuje Kubíček, který si tímto výsledkem upevnil vedení v celém seriálu ME.

V Přibicích
Autokrosař se představil o čtrnáct dnů později opět na české trati, tentokrát v Přibicích v závodě Mezinárodního mistrovství ČR. „V prvním měřeném tréninku jsem zajel první čas před Kupcem. Ve druhém se časy nezlepšily a mně tak zůstala první pozice do první rozjížďky. V té jsem měl dobrý start a s náskokem padesáti metrů ji vyhrál. V nedělní druhé rozjížďce jsem startoval ze stejné pozice, ale start se mi moc nepovedl a propadl jsem se na druhé místo.

Ve třetí rozjížďce jsem startoval zezadu s cílem vybojovat si dobrou pozici na startu finále. Startoval jsem ze třetí řady. Po úspěšném probojování se na čtvrtou pozici jsem začal bojovat o třetí místo s Roučkou. Když jsem ho chtěl předjet a nadjel jsem si zatáčku, trefil jsem velkou díru ve vnitřku zatáčky. Opět se utrhlo zavěšení předního pravého kola.

Proto jsem na start finále najížděl až do druhé řady jako pátý s Kuželovou. Start jsem měl dobrý a dostal jsem se před Ivanu. První jel Kupec, druhý Roučka, třetí Franc a já čtvrtý. Roučka, Franc a já jsme vytvořili skupinku bojující o druhou a třetí pozici. Po několika Adamových chybách jsme s Francem Adama předjeli. Do konce finále jsem bojoval o druhé místo s Radkem. Ten si ale zatáčky velice dobře hlídal. Na rovinách byly naše rychlosti dost vyrovnané. V posledním kole a v poslední zatáčce jsem si nadjel a poslal auto na vnitřek pod Radka. Jelikož jel větším obloukem, auto mu zrychlilo lépe a dojel nakonec druhý. I přes moje třetí místo, které mě posunulo na druhou pozici v českém šampionátu, jsem spokojený.“

V Poříčí nad Sázavou
I do třetice čekala na autokrosaře česká trať, podruhé za sebou pak při českém mezinárodním šampionátu. Místem konání bylo Poříčí nad Sázavou. „V prvním měřeném tréninku jsem zajel první čas o dvě desetiny před Kupcem. Ve druhém jsem si čas nezlepšil a zůstala mi tak průběžná první pozice. Rozjížďky se jely na dvě jízdy a na mě vyšla ta s Kupcem. Start se mi povedl a dostal jsem se na první místo, které jsem si udržel do konce rozjížďky. Ve druhé jsem startoval opět s Kupcem, ale start se mi nevydařil tak, jak bych chtěl, auto prohrabalo a musel jsem za Kupce.

V této rozjížďce jsem dojel druhý. Ve třetí rozjížďce jsem startoval zprostředka a vedle mě ještě stál Franc. Po startu mě Kupec doslova „hrnul“ na France, a tak jsem měl co dělat, abych se udržel na druhé pozici. Nakonec jsem byl druhý. Tyto výsledky mi vynesly start ve finále z první řady, a to ze třetího místa. Chvíli po startu jsem se propadl až na sedmou pozici. Nechtěl jsem se s tím ale smířit, a tak jsem zabojoval.
Předjel jsem celkem pět jezdců a dostal se na třetí místo, které mi na posledních dvacet metrů zůstalo. Oficiálně bych mohl být ještě druhý, jelikož na Kupce byl podán technický protest, který se ještě bude řešit. Pokud by tomu tak bylo, vedl bych mistrovství ČR a nadále i zónu Střední Evropy.“ (hopr)

9.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Horníci 120 Kč Obsluha důlních vrtacích strojů a rypadel Strojník - obsluha dozerů a kolových a pásových rypadel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní činnosti:, Pro naši dopravní divizi hledáme nové kolegy pro obsluhu dozerů a kolových a pásových rypadel. Vaší hlavní odpovědností bude obsluha strojů pro provádění zemních prací., , Co požadujeme:, SOU technického směru, min. 1 rok praxe na obdobné pozici, řidičský průkaz sk. B, C, platný strojní průkaz podmínkou, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, vysokou kvalitu odvedené práce, rychlé a operativní rozhodování, časovou flexibilitu a mobilitu, , Co nabízíme:, zázemí stabilní stavební společnosti, zaměstnání po celý rok (i v zimním období), stroje a mechanizaci ve výborném technickém stavu, udržování a možnost rozšíření odborné kvalifikace, zajímavou nejednotvárnou práci ve zkušeném pracovním kolektivu, při vyslání na projekt zajistíme slušné ubytování, systém benefitů (týden dovolené navíc, 3 dny sick day, stravenky nebo cestovní náhrady), , Místo pracoviště: Rakovník – výstavba obchvatu Řevničov. Pracoviště: Rakovník - obchvat řevničov, Rabasova, č.p. 47, 270 53 Krušovice. Informace: Jana Jakoubková, +420 266 018 412. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 15 000 Kč Zámečníci strojů Zámečník - svářeč. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Kolešovice 323, Požadavky: vyučení ve strojním oboru opravář zemědělských strojů nebo automechanik, svařování v ochranné atmosféře, zručnost. Řidičský průkaz "C" - "T" výhodou., Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: tel. 313582522 nebo osobně. Pracoviště: Strojírna kolešovice s.r.o., 270 02 Kolešovice. Informace: Jiří Černohorský, +420 313 582 522,604 985 046. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 13 500 Kč Pracovníci osobní péče ve zdravotní a sociální oblasti Pracovník/pracovnice v sociálních službách. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: volnočasové aktivity v DzR, práce s klientem., Požadujeme: kurz pracovníka v sociálních službách výhodou, kreativnost, komunikativnost, hudební nadání výhodou, pozitivní přístup k práci s lidmi (seniory), zodpovědnost, empatie, pracovitost, týmovost, praxe výhodou, výpis z rejstříku trestů., Nabízíme: firemní benefity, možnost ubytování, úhradu požadovaného kurzu, další vzdělávání, měsíční masáže, obuv, ošacení, obědy., Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: tel. 734750821 nebo e-mailem dsnovestraseci@seznam.cz. Pracoviště: Alma mater, o.p.s., Dukelská, č.p. 1142, 271 01 Nové Strašecí. Informace: Eva Benešová, +420 734 750 821. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 12 000 Kč Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Denní expedient/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné pro OZP., Náplň práce: příjem objednávek, tvorba dodacích listů v programu., Požadujeme znalost práce s PC., Nabízíme služební telefon., Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: tel. 734807217 (8:00-16:00 hod.) nebo e-mailem pokorny.a@seznam.cz. Pracoviště: Pekárna kněževes, s.r.o., Pražská, č.p. 335, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Josef Porvich, +420 734 807 217.

Lišany zaspaly úvod střetnutí

Dvě Marešovy trefy byly vítězné

Bethel Amauwah předvedl gesto fair play

Rakovnicko - Nováček z Lubné vydřel výhru v Kolešovicích a vyhoupl se do čela fotbalového okresního přeboru. Senomaty deklasovaly rezervu Zavidova, šlágr ve Hředlích znehodnotil rozhodčí, Kněževes v deseti srovnala dvougólové manko, Lužná opět bez bodu a Slabce překvapily v Jesenici. Městečko těsně přehrálo Rynholec.