„V prvním měřeném tréninku jsem jel na krev a zajel jsem první čas o půl sekundy před ostatními. Na velkém skoku jsem létal více jak 15 metrů do dálky, jak říkám, jel jsem na krev," uvedl k prvnímu, velmi povedenému měřenému tréninku Jakub Kubíček, jemuž se druhý měřený trénink již tolik nepovedl, přesto to stačilo na celkové druhé místo. „Druhý měřák už se mi tolik nepovedl, v jednom kole jsem udělal malinkou chybičku a v ostatních dvou kolech mě zase kopla díra tak, že jednou jsem se přetočil a podruhé si lehce ťuknul o svodidla. Jediný, kdo mě s časem přeskočil, byl Thomas Anacleto. Celkově jsem byl tedy druhý, což bylo velmi slušné."

Do první rozjížďky dostal rakovnický závodník velmi rychlé jezdce, a to Bernda Stubbeho a Wielyho Alberse. Nutno říct, že ještě asi hodinu před rozjížďkou se teplota blížila k 40°C, před rundou se však zatáhlo a začalo pršet.

„Pochopitelně to hodně poznamenalo trať a hlavně asfaltový start, na kterém mi auto začalo neskutečně hrabat, a tak jsem začal dělat „cavyky" s plynem, abych chytil lepší trakci. Řekl bych, že první metry jsem měl z nás tří z první řady nejlepší, potom při přechodu na hlínu se začaly projevovat Stubbeho „hrabalky" (pneumatiky lépe fungující v blátě) a Albersův výkonný turbo-motor. Na skoku jsem byl už třetí," popsal úvod první rozjížďky Jakub Kubíček a pokračoval. „Zpočátku rozjížďky to sice vypadalo na velký boj nás tří o první místo. Jeli jsme v pořadí: Albers, Stubbe a já. Po zhruba dvou kolech jsme si ale raději vytvořili bezpečné rozestupy, protože každý z nás měl plné brýle bláta a vody a měli jsme co dělat, abychom vůbec něco viděli. Byl jsem tedy rád, že jsem dojel třetí. Auto jsme pak myli a čistili asi do deseti hodin."

Přes noc opět zapršelo, a tak ráno byla trať velmi promočená. „Na druhou rundu jsme nasadili hrabalky a doufali, že nám v mokrém blátě pomůžou. Jel jsem zase se Stubbem a Albersem. Start na michelinech měli oba lepší, ale pak bych řekl, že jsem měl mírnou převahu a velmi rychle jsem se na ně dotáhl."

K předjetí však nakonec nedošlo. „Ve třetím kole mě pak kopla díra, natočila mě na svodidla a já si o ně brnknul. Předjel mě Kevin Munkler, kterému jsem to po půl kole vrátil a dojel nakonec třetí."

Ve třetí rozjížďce startoval Jakub Kubíček opět s Albersem a Stubbeho vystřídal André Hinnenkamp.

„Wiely měl nejlepší start, pak se na mě ale naprosto nesmyslně natlačil André a otočil mě, on pokračoval dál," kroutil hlavou rakovnický závodník, jenž se ale nevzdal, prodíral se dopředu, pak ale přišla další komplikace. „Po otočce jsem začal všechny dojíždět, předjel jsem dva jezdce, ale přestala mi řadit převodovka. Můj tým tak čekala rychlá výměna převodovky před semifinále, vše jsme naštěstí v pořádku stihli."
V semifinále startoval Jakub Kubíček z druhé řady s Terrym Callaghanem. Z první řady pak startoval Stubbe, Anacleto a Bartoš.

„Start jsem neměl špatný, pak se to ale přede mnou začalo „vařit", musel jsem ubrat a vyhnout se Bartošovi, který byl Anacletem nahnán na svodidla. Ze třetí řady mě předjel Mike Bartelen. Pak jsem celé semifinále dotíral na Bartoše, před kterým jel Callaghan. Naše trojka soupeřila o postup do finále," nastínil dramatický průběh klíčové rozjížďky Jakub Kubíček. Drama to nakonec bylo až do posledních metrů. „V závěrečném kole, v poslední zatáčce asi 20 metrů před cílem, jsme předjížděli jezdce o kolo zpět. Všichni si drželi vnitřek, já jsem to zkusil objet zvenku. Když jsem zatáčel do zatáčky, byl jsem na úrovni s Callaghanem, jenže pak se přede mnou objevil jezdec o kolo zpět, musel jsem trochu ubrat a vyhnout se mu. Byl to dramatický boj od začátku až do konce. Ani jsem nevěděl, kolikátý jsem vlastně dojel, protože jsem od Terryho dostal pořádnou sprchu blátem, a tak jsem toho moc neviděl."

Štěstí tentokrát stálo při čtyřnásobném evropském šampionovi, Petru Bartošovi. „Bohužel jsem pak zjistil, že brána do finále se mi zavřela doslova přímo před nosem, když cílovou fotobuňku stihl Petr Bartoš protnout o pouhou desetinu sekundy dříve než já. Klasifikovaný jsem tedy jako jedenáctý," byl smutný Jakub Kubíček, jenž si může spravit chuť již o víkendu v dalším závodě mistrovství Evropy v Nové Pace, kam zve Jakub všechny čtenáře.