I přes mimořádně nepříznivé počasí se ke spokojenosti pořadatelů prezentovalo 61 závodníků, což je nový účastnický rekord. S nástrahami náročné a rozmoklé trati se nejlépe vypořádal Jan Tlustý z Tepo Kladno, který si v závěru vybudoval mírný náskok a zvítězil v čase 33:52. O deset vteřin za ním doběhl na druhém místě Jiří Wallenfels ze Sokola Královské Vinohrady. Celkově třetí skončil vítěz kategorie do 49 let Zdeněk Dubravčík z AC Mariánské lázně v čase 35:21.
Celkem se dařilo i našim běžcům. V kategorii do 39 let obsadil 6. místo po velmi dobrém výkonu rakovnický Ondřej Mánek, když dosáhl kvalitního času 37:39.
Dařilo se i řevničovskému Pavlu Břízovi, který obsadil 10. místo v čase 41:47 a o téměř minutu porazil krušovického Josefa Beránka, jehož čas 42:38 stačil v kategorii do 49 let na 8. místo. V kategorii do 59 let zvítězil Igor Tausinger z Crotallusu Praha v čase 39:10. Druhý doběhl domácí Vladimír Kropáš v čase 42:54, třetí byl Karel Mezera z Břevnova 43:31. V kategorii nad 60 let zvítězil lánský Jan Merunka v čase 46:33, když závěrečným finišem porazil o 5 vteřin Ladislava Tlustého z MK Kladno. Třetí se ztrátou dvou minut doběhl Milan Mikoláš z Berouna.
Mezi třinácti ženami vybojovala vítězství stříbrná medailistka z nedávného mistrovství do vrchu Iva Milesová z Kovošrotu Praha v čase 38:29 a pouze čtyři vteřiny jí dělily od překonání traťového rekordu. Druhá doběhla v čase 39:38 Petra Havlová ze Sparty Praha, třetí s odstupem šesti minut skončila Petra Kaščáková z Tuchoměřic. 4. místo obsadila Lucie Růžková z Řevničova v čase 52:33. V kategorii žen nad 35 let zvítězila kladenská maratónkyně Iveta Kokešová časem 45:57, se ztrátou 30 vteřin doběhla druhá Jaroslava Pokorová z PIM RC Praha, třetí Hana Breburdová z Prahy dosáhla času 50:34.
„Déšť rozhodně neubral ze zážitků a atmosféry, člověk může mít příjemný pocit z prožitého svátečního dopoledne. Za což patří dík pořadatelům Benovi Pucholtovi a Zděnkovi Kučerovi,“ řekla po závodě jedna z účastnic Alice Procházková.
Další pohárový závod je na pořadu v úterý 16. října v 17 hod. Na kladenském Sletišti se poběží hodinovka na dráze. Na shledanou se těší pořadatelé z MK Kladna.