Čtvrté místo na mistrovství světa nezní vůbec špatně. Necítíte přesto zklamání?
Zklamané jsme byly, ale trochu jsme s tím “počítaly”. V každém kole nám na paty šlapala Belgie, jako minulý rok a tak jsme byly raději smířené se čtvrtým místem. Všechny závodní kola jsme si užily a pocitově jsme byly na bedně. Bohužel se opět potvrdilo, že aerobik je sport, u kterého jen z poloviny ovlivníte výsledek.

Jinak jste byly s výkonem spokojeny?
Sestavu jsme zacvičily perfektně s velikým nasazením jako na mistrovství republiky, kde jsme vyhrály. Podle rozhodčích to ani tak nestačilo. Kdo ví, co v tom je, ale jsme čtvrté nejlepší na světě. To je něco neskutečného. Nikdy jsem nevěřila, že se na těchto závodech objevím a ještě k tomu, že budu bojovat o medailové pozice.

Vyhrály Rusky zaslouženě?
Tento tým si vážně zasloužil vyhrát. Cvičily krásně. Na druhém místě byl tým z Česka. Naše rivalky jsme na mistrovství republiky porazily, tak teď si to užily ony.

Jaká byla na šampionátu konkurence?
Šampionát byl velice nabitý, ostatní země se velice zlepšily a už nebyly tak pozadu za námi. Bohužel, v seniorské kategorii nikdo z Čechů nevybojoval zlato. Mnoho týmu bylo jako my sraženo ve finálových kolech.

Jak byste porovnala letošní mistrovství s tím loňským?
Jak to loňské ve Vídni, tak i tohle v Holandsku mělo skvělou atmosféru. Bylo skvělé jít na plochu, když celá hala tleskala, nikdy na ten pocit nezapomenu. Musím ale říct, že jsme si to letos užily více. Byla to naše poslední sezóna v tomto složení. Bylo mi až líto, když jsme docvičily poslední sestavu, že už ji vlastně nepojedu. Z našeho týmu dvě holky odcházejí.

Jak byste zhodnotila letošní úspěšnou sezonu?
Byl to skvělý rok. Všechny závody jsme jely naplno a s radostí. Chtěly jsme se nominovat na evropský a světový šampionát, tak jsme dřely více jak minuly rok, protože naše kategorie 17 a více let Aerobic Grande byla více nabitá. V říjnu jsme se staly mistryněmi České republiky. To jsem si představovala jen ve snu a na tenhle závod nezapomenu. Vůbec jsme to nečekaly a byla to tak upřímná radost. Evropský a světový šampionát bylo ve znameních 4. míst z 10 týmů. Byla to neskutečná sezóna, na kterou nikdy nezapomenu.

Jaké máte cíle do příští sezony?
Chci, aby jsme se co nejdříve secvičily a byly jako jedna. Abychom si každou sestavu užívaly jako letos a hlavně to dělaly pro radost. Chtěly bychom prolomit už konečně smůlu na evropském a světovém šampionát, ale nejdřív se na ně musíme odnominovat, což znamená být mezi třemi nejlepšími týmy v České republice. My se nevzdáme a jdeme do nové sezóně po hlavě.