FC Kings Rakovník – Hrasl Slaný 0:5 (0:2)

První minuty utkání byly velice opatrné a ani jeden z týmů se nikam nehnal. Do první šance se dostal rakovnický Beneš, ale brankář Hraslu poprvé ukázal své umění. To na druhé straně z první vážnější akce uhodilo, když Tvrz neuhlídal záběh obránce, který prostřelil gólmana Fraňka. Branka „krále“ nepoložila a dokonce si vynutili převahu. Vypracovali si několik velmi dobrých střeleckých možností, ale gólman hostů byl nepřekonatelný. Zákrok dne předvedl proti dorážce M. Doška, kterou reflexivně vytáhl ze šibenice.

Další obrovskou možnost měl po přihrávce Mokrejše Beneš, ale sám tváří v tvář brankáři selhal. Po dalším rohovém kopu M. Došek nastřelil tyč a při dalším závaru nedokázal Beneš protlačit míč za ležícího brankáře. Hrasl byl efektivnější. Po rychlé kombinaci dokázal tečovanou střelou získat dvoubrankové vedení. Snížit mohl okamžitě J. Došek, ale i toho hrdina večera ve slánské brance vychytal. Poslední slovo v prvním poločase měl M. Došek, který měl možnost zahrávat akumulovaný trestný kop. Ten ale nasměroval jen do tyče.

Druhý poločas začal přesně tak, jak si Rakovničtí nepřáli. Střelu téměř od poloviny hřiště skryl Fraňkovi svým tělem blokující Konopásek, a ta skončila v síti – 0:3. Od této chvíle existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo a jen díky vynikajícímu Fraňkovi, který lapil i tři akumulované kopy, skončilo nakonec utkání porážkou rakovnického týmu jen 0:5. Rakovničtí se totiž ve druhém dějství dokázali dostat jen do dvou šancí – Beneš z úhlu trefil tyč a v závěru prošel až před brankáře Mokrejš, obešel i jeho, ale slabou střelu vykopl z brankové čáry vrátivší se obránce.

„S kvalitním soupeřem jsme dokázali držet krok jen v prvním poločase, kdy jsme byli i lepší, ale výborný slánský gólman nás vychytal. Poté se však zranili Mokrejš a Tvrz, kteří utkání dohráli se sebezapřením, a tak do pole musel jít i náhradní brankář. Úzkost kádru a neproměňování šancí nás bohužel stojí lepší výsledky“, posteskl si trenér rakovnického mužstva Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Franěk – Mokrejš, M. Došek, J. Došek, Tvrz, Beneš, Konopásek, Hejduk.

JAROSLAV MOKREJŠ