HBC Rakovník – SK Kometa Polička 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

V souboji lídra se čtvrtým týmem měli domácí o něco více ze hry, ale hosté velmi dobře bránili a podnikali nebezpečné výpady. Po jednom z nich se dostali dokonce do vedení – 0:1.

Druhá třetina už domácím vyšla i střelecky. K obratu zavelel Myslivec, který v útočném pásmu schoval střelu za obránce a brankář nestačil reagovat – 1:1. O chvíli později Šíma v přesilové hře poslal míček rovnou do šibenice – 2:1. Třetí branku domácích vstřelil opět v přesilové hře ranou od červené Polívka – 3:1.

Hosté dostali sedm minut před koncem možnost přesilové hry pět na tři, ale obrana domácích v čele s Gerlichem drama nedovolila. Naopak tři minuty před koncem Rakovničtí opět udeřili. Stahl po samostatné akci zvýšil na 4:1. Poslední slovo měl neúnavně hrající veterán Milan Sýkora, který několik vteřin před koncem napřáhl od červené, aby brankář zaregistroval míček až ve své brance – 5:1.

HBC Rakovník – Svítkov Stars 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

V nedělním duelu se od prvních minut domácí usadili v obranném pásmu „Hvězd" a svoji převahu korunovali již po devadesáti vteřinách, kdy si s obranou pohrál Sýkora, naservíroval míček Gerlichovi, který otevřel skóre – 1:0.
Na druhý gól si diváci museli počkat až do druhé třetiny. Přibližně po třech minutách z rohu hřiště vyběhl Šíma, poslal míček na modrou, kde se do něj opřel Ondřej Tvarůžek a gólman nestačil reagovat – 2:0.

Na 3:0 zvýšil po Polívkově přihrávce Milan Sýkora, jehož bombu zastavila až síť. Chvíli před druhou přestávkou udeřili domácí počtvrté. Martin Tvarůžek vyhrál buly na hokejku Hildebranda, jehož švih byl nechytatelný – 4:0.

Poslední slovo měl opět nestárnoucí Milan Sýkora, který dostal ve středním pásmu míček od Polívky. Protáhl se mezi dvěma obránci až před brankáře, kterému udělal blafák do forhendu a zakončil do prázdné branky – 5:0.

„V sobotu to byl s Poličkou hodně těžký zápas. Soupeř hrál hodně důrazně a tvrdě. Dokonce jsme museli dotahovat jednobrankovou ztrátu po první třetině. Poté jsme se však vrátili k naší tradiční hře. Kombinační hokejbal se střelbou přinesl svoje ovoce, tedy pět branek v soupeřově síti, a naše další vítězství. V neděli se Svítkov Stars Pardubice to bylo mnohem jednodušší. Bohužel jsme hráli hodně na sebe. Každý dělal kličku navíc, místo toho, co umíme. Na výhru 5:0 to stačilo, ale v play off takhle hrát nemůžeme. Již tuto sobotu jedeme do haly do Mostu, kde nám začíná nová soutěž. Za základní část bych chtěl všem hráčům, co nastoupili, poděkovat. Vyhráli jsme ji s přehledem a o parník," byl velice spokojen se suverénním tažením rakovnických hokejbalistů základní částí hrající trenér Martin Tvarůžek.

HBC Rakovník: Gerlich, Dvořák – Cafourek, Pospíšil, M. Tvarůžek, Polívka, Schierl, O. Tvarůžek, Suchý, Šíma, M. Sýkora, Martínek, Sunkovský, Myslivec, Stahl, Hildebrand. ⋌