Kempeři se do Brna vydali ve složení Martin Bodlák (BK Brandýs nad Labem), Petr Vondráček (BA Louny), Václav Nosek a Kryštof Brezík (oba Sokol pražský). Cíl měli jasný, obhájit trofej z minulého roku. A povedlo se.

V jejich kategorii U14 bylo přihlášeno 11 týmů z celé ČR. První utkání s domácím Basket Brno jasně ovládli 16:1, ale byli jen na začátku cesty. Dál následovalo pokoření Sokolu Vyšehrad, pak zvítězili nad týmem z Litomyšle a nakonec je čekal Dream Team Brno. Tam Brezík dostal loktem do hlavy a musel odstoupit. Kempeři se však o to víc semkli a soupeře bez možnosti střídat pokořili.

Rytíři Kladno (v bílém) porazili v souboji špičkových celků WSM ligy České Budějovice 3:0. Šťastný Miura
Zářil mezi českými juniory, teď sní o NHL. Miura ale nezapomněl ani na Kladno

Po ledovém obstřiku a utlumení bolesti Kryštof Brezík s Kempery nastoupil do finálového utkání s týmem složeným z hráčů také Sokola pražský a Olomouce. Boj to byl dlouho vyrovnaný, nicméně Kempeři využili větších zkušeností, lepší sehranosti a dobrého čtení hry soupeře. Nakonec zvítězili 11:6 a získali v Brně po roce opět zlatou medaili.

Kryštof Brezík se usmál nad svým zraněním. "Vyzkoušel jsem si pravou tvrdost basketu 3x3 na vlastní kůži. Jsem rád, že Vašek, Martin a Pítr se dokázali semknout, i když jsem jeden zápas nemohl dohrát. Mám radost z našeho vítězství a hlavně z naší hry, kdy se jeden na druhého můžeme maximálně spolehnout," děkoval kamarádům čtrnáctiletý borec, který na sebe letos upozornil i při evropské mezistátní soutěži EYBL.

SK Kladno - FK Baník Most - Souš  mládež  4:1 (1:1), ČLD U19,  10. 4. 2022
Starší i mladší žáci Kladna jsou stále bez porážky, dorost klesl