Pořadatelé z CK Loko Rakovník se loni snažili marně. Z května přehodili závody kvůli covidu na říjen, jenže to už měli smůlu znovu. Letos se modlili, aby to vyšlo, a povedlo se. I když za čtrnáct dnů by zase měli možná smůlu…

Vniveč tak naštěstí nepřišly desítky hodin práce dvacetičlenného kolektivu, který závody určené zejména pro děti připravuje. Na jíláku u bývalého tankodromu vytyčili pěknou trať – jak říkají oni „vymlíkovali“ (podle dřívějších umělohmotných pytlíků na mléko, které se v minulosti na vytyčování používaly).

Nejkrásnější závod dne předvedli zřejmě junioři – domácí Patrik Pavlíček a Matěj Čáslavský. Brzy po startu ostatním unikli a pak několik kol kroužili společně, aby vše rozhodl závěrečný spurt. K radosti domácího publika vyhrál těsně rakovnický Patrik Pavlíček a možná i díky podpoře fanoušků, kteří tentokrát soutěžili o ceny pro nejlepší. Pořadatelé vyhlásili svého věrného příznivce „Červa“ a spolu s ním i jednu dětskou skupinku s bubínkem.

Stanislav Jansa, trenér Městečka
HRDINA OKRESU: Stanislav Jansa vede Ohnivce už sedmnáctou sezonu

Ceny měli nachystány pro všechny účastníky. Skutečně pro všechny, protože specialitou závodů je sladký koláček v cíli pro každého, kdo dojede. „A jsou to výborné koláčky,“ hrdě říká jedna z pořadatelek Monika Dobrá, podle níž se závody povedly. „Jsme spokojeni. Dorazilo hodně závodníků, hlavně dětí. Všichni dokončili závody zdrávi, pochutnali si ať už na guláši, hamburgeru nebo tortille. Moc děkujeme také sponzorům v čele s největším rakovnickým pivovarem,“ hodnotila Loko MTB Cup Monika Dobrá.

A ještě krátký výčet výsledků z pohledu Rakovnicka. V kategorii 7 – 8 let dobře bojovalo duo Miroslav Černý a Martin Špatenka, skončili na třetím resp. čtvrtém místě. O kategorii výš byl dokonce druhý Kryštof Rybář a čtvrtý Matěj Křižák. Mezi dívkami do 12 let se vytáhla třetí Jolana Rosová i pátá Anna Reková a sedmá Ema Hejnová. Mezi staršími žáky byl Patrik Rek pátý a Josef Rajs sedmý.

Kategorii kadetek ovládla domácí Adéla Kotlíková a Rakovničtí byli hodně vidět i v kategorii nad 40 let. Tu ovládl Petr Dobrý reprezentující stáj Canyon Northwave MTB Team, druhý byl Ladislav Pakandl (Kola Pakandl) a třetí Ivo Rybář (CK Loko). Master nad 50 let ovládl Ladislav Bodó z Ramaly Rakovník.

Meziokresní turnaj fotbalových výběrů U11 a U12 v Kladně-Švermově se zúčastnily týmy Kladno, Rakovník, Beroun a Mělník.
FOTO: Meziokresní turnaj malých fotbalistů ovládly Kladno a Beroun