TJ Lokomotiva Rakovník - FBC Ressler boys 18:0 (4:0, 8:0, 6:0)

První zápas byl od začátku až do konce jednostranný. Čím déle se hrálo, tím více se ukazovala síla rakovnického celku. Výsledek, který svítil na konci zápasu na tabuli, znamenal rekord této ligy v počtu vstřelených gólů jedním týmem v zápase.

I přes to, že hráči týmu Ressler Boys byli v plném složení, na fyzicky i technicky vybavený Rakovník nestačili. „Na této vysoké výhře se podíleli bodově všichni hráči. Navíc se podařilo udržet čisté konto, o které se podělil Hůla se Štíbrem, kterého pustil odchytat poslední třetinu zápasu,“ chválí kolektivní výkon Vít Němeček. V tomto zápase už po první třetině nebylo moc co řešit a Rakovník už pomalu přenášel myšlenky do druhého stěžejního zápasu.

Kanadské bodování: Jakub Koláček 4+6, Ondřej Fišer 4+2, Václav Vlk 4+0, Lukáš Pyskatý 1+3, Václav Vích 3+0, Jaromír Správka 1+2, Jakub Kochánek 0+2, Vít Němeček 0+2, Zdeněk Tomek 1+0

TJ Lokomotiva Rakovník - FBC Dynamis VST B 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)

Druhé utkání přineslo vyrovnanou partii. Hráči Dynamis rozhodně neměli chuť Rakovníku darovat 1. místo v tabulce zadarmo. Hrál se velmi tvrdý a fyzický florbal. Duel začal lépe pro Dynamis, kteří se trefili po špatné komunikaci ve druhé lajně. „Jako pravý kapitán dokázal Koláček odpovědět a minutu na to i Vích, který skvělým důrazem a napadáním dotlačil míček do brány,“ líčí obrat po první inkasované brance Němeček.

Opět to byla špatná komunikace, která nabídla Dynamis skórovat. Poslední slovo v první třetině měl Vlk, který zakončil povedenou akci. Aktivní úvod v poslední třetině vynesl další branku Vlka, poté ale přišly dvě vyloučení, jedno nabídlo soupeři dokonce trestného střílení. Nájezd ovšem bravurně zlikvidoval Hůla. V oslabení Lokomotiva pracovala zodpovědně a přežila ho bez ztráty kytičky.

Do třetí třetiny šel Rakovník s jasnou taktikou. „Soustředili jsme se především na defenzivní část hry a dařilo se nám to náramně. Soupeř měl problémy reagovat na tvrdou hru, která u nás jinak není obvyklá.“ V polovině třetí třetiny navíc Fišer jen tak, jakoby se nechumelilo, prokličkoval soupeřovu polovinu a chladnokrevně navýšil skóre na 5:2. Čas pro Rakovník ubíhal pomalu obzvlášť v momentě, kdy soupeř dokázal snížit.

Při zaznění tónu ohlašujícího konec utkání, již bylo k vidění skákající kolečko hráčů Rakovníka, kteří ve strhující bitvě udrželi 1. místo tabulky.

„Velké poděkování patří také všem, kteří nás přijeli podpořit,“ cení si podpory fanoušků Víťa Němeček.

Kanadské bodování: Václav Vlk 2+0, Jakub Koláček 1+1, Ondřej Fišer 1+1, Václav Vích 1+0, Jakub Kochánek 0+1, Vít Němeček 0+1

Lokomotiva: Dominik Hůla, Nick Štíbr – Vít Němeček, Zdeněk Tomek, Jakub Kochánek – Jakub Koláček, Václav Vlk, Ondřej Fišer, Lukáš Pyskatý, Václav Vích, Jaromír Správka