Motokrosový závodník Miroslav Ryšavý úspěšně zakončil letošní sezonu. Neúprosná dřina na hranici sebeobětování se nakonec vyplatila.
Rakovnický motokrosař, který jezdí v kategorii veteránů nad 50 let, ale také v kategorii OPEN nad 40 let, obsadil v minulém ročníku mezinárodního mistrovství amatérů krásné sedmé místo.

Před sezonou jsme se Miroslava Ryšavého zeptali, jak to vidí letos a on nám tehdy odpověděl: „Byl bych moc rád, kdyby se mi podařilo zopakovat loňský úspěch, ale podmínky jsou čím dál více horší. Řada různých seriálů je sloučena a navíc se mnohdy různě závody kryjí. Takže člověk musí některé vynechávat. S umístěním do desátého místa bych byl značně spokojen.“

Po posledním říjnovém závodu mohl být ale jezdec z Rakovníka nad míru spokojený. Dle zatím ještě neoficiálních výsledků (oficiální vyhlášení bude v lednu, pozn. red.) si Miroslav Ryšavý v celkovém pořadí polepšil o dvě místa a obsadil tak senzační pátou příčku v mezinárodním mistrovství amatérů. „Je to krásný pocit. Ale tento výsledek se nejspíše již nebude opakovat. Byla to obrovská shoda náhod, ale takový je už sport,“ vyjádřil se skromně k vynikajícímu umístění pro Rakovnický deník Miroslav Ryšavý.

Ani v dalších seriálech Rakovničan Ryšavý nezahálel. Sice se mu nepodařilo obhájit první místo v kategorii nad 50 let v Šumavském poháru, ale nakonec si dojel pro stříbrnou pozici. V tom samém poháru, ale v kategorii OPEN nad 40 let dojel osmý z celkového počtu 55 závodníků.
V seriálu HOP TROP si Miroslav Ryšavý vedl obdobně. V kategorii nad 40 let skončil osmý, ve „své“ kategorii nad 50 let mu patří čtvrtá příčka.

„Mladší závodníci jezdí daleko více agresivněji. Musíte se neustále ohlížet přes rameno, protože oni jsou schopni vám skočit klidně na záda. Nemůžete si tak jet podle svého,“ přiblížil nevýhody závodění s mladšími závodníky motokrosař Miroslav Ryšavý a dodal: „Celá sezona je velice náročná. Defakto od března do října jsem neustále na závodech. Někdy odjedu závod a hned vyrážím na další. Musím touto cestou také samozřejmě poděkovat především sponzorům, bez jejichž pomoci to v dnešní době prostě nejde.“