Loňský ročník
V loňském roce akce proběhla v Rakovníku poprvé a měla velký úspěch. Celkem se sešlo zhruba sto padesát lidí. V roce 2013 se do akce zapojilo celkem osmadvacet měst. Výtěžek ze startovného byl poslán na konto neziskové organizace Klubíčko Beroun. A i letos se můžete takovýchto závodů zúčastnit právě ve vašem Rakovníku!

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu.
„Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání, a zároveň podpořit slogan – šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, právě sport vyplavuje endorfiny – hormony štěstí," vysvětluje Petra Kubíčková, lektorka Strolleringu® – sportovního programu pro maminky s malými dětmi na Rakovnicku.

Zároveň ještě doplňuje, že pravidelnými sportovními aktivitami maminky probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života, že hýbat se je normální.

Podstata
Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase.
Na každý „rozchod" budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze. Sudí budou mimo jiné sledovat, aby závodníci v zápalu soutěžení nepřecházeli z chůze do běhu.

Zcela záměrně je zde kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce Strolleringu®, oblíbeného sportovního programu pro ženy po šestinedělí.

Startovné
Každý závodník se předem registruje a uhradí startovné ve výši 50 Kč. Startovné 50 Kč se platí za rodinu. To znamená, pokud bude startovat tatínek i maminka, platí pořád pouze 50 Kč. Výtěžek ze startovného ze všech závodů po celé republice poputuje na účet neziskové organizace Paraple
Centrum Paraple bylo založeno již v roce 1994, a to Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků; jedná se o obecně prospěšnou společnost pomáhající lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění v průběhu života.

Kategorie
Závodníci se mohou zúčastnit závodu hned ve třech soutěžních kategoriích: maminky, tatínkové, celé rodiny. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program .

„Rádi bychom celou akci pojali jako zábavné odpoledne pro celou rodinu a zapojili co nejvíce členů rodiny. Proto stejně jako loni vyhlašujeme další závodní kategorie pro děti, které již odrostly kočárkům:

kategorie dětí 2 – 3 roky na odrážedlech (motorky),
kategorie dětí 4 – 5 let na odrážedlech (kola bez šlapek),
kategorie dětí od 6 let na koloběžkách.
Všechny kategorie budou ještě rozděleny na kluky a holky," zve na závody organizátorka ve městě Rakovník Petra Kubíčková.