K důležitým soubojům o celkové pořadí v Poháru ale došlo také dalších kategoriích. Krušovický Josef Beránek svedl v kategorii veteránů od 50 let důležité klání s kladenským Urbancem, který v posledních závodech mocně dotahuje jeho náskok několika bodů. Beránek mohl, aby udržel šanci na vítězství, doběhnout v pořadí kladenských a rakovnických běžců těsně za svým rivalem, ale nikoliv hůře. Ostatním regionálním běžcům šlo spíše o potvrzení svých dosavadních výkonů, či se po vánočních hodech dobře proběhnou a možná i setřást ze sebe nějaká kila navíc.

Celkovým vítězem závodu se stal Ondřej Čadek ze Stradonic, jenž jako jediný pokořil hranici 18 minut časem 17,32. Na druhém místě doběhl Miroslav Rybáček z ASK Počerady. V kategorii od 40 let se tak za slunečného, ale mrazivého počasí, nejvíce „zapotil“ rakovnický Stehlík, jemuž byl největším konkurentem stochovský Václav Klos. Rakovnický běžec si ale stále kontroloval svou pozici a v konkurenci 12 běžců této kategorie vyhrál o 11 vteřin. S ohledem na poměrně obtížnou pětikilometrovou trať, která vedla z jedné třetiny po velmi zledovatělém povrchu, dosáhl i dobrého času - 18,56 minuty. K času na úrovni 20 minut se přiblížil také již zmiňovaný Beránek (20,31) a také řevničovský Pavel Bříza, který dosáhl za 20,39 min. na deváté místo v nejpočetnější kategorii 23 běžců do 39 let. Z dalších běžců regionu upoutala účast Josefa a Martiny Vorlových z Příčiny. Byť spíše cyklisté, jak řekl v cíli Josef Vorel, mezi běžci prokázali svou kondici. Čtyřiačtyřicetiletý Vorel dosáhl na dobrý čas 21,25 a sedmé místo, Martina pak obsadila třetí příčku mezi ženami od 35 let časem 27,44 minuty. Za zmínku stojí také účast čtyřiapadesátiletého Karla Filipa (23,03) a devětapadesátiletého Slávy Pilíka (23,56), kteří obsadili 14. a 16. místo v silně obsazené kategorii dvaceti běžců do 59 let.

Ve Třtici ale závodili také domácí běžci z TJ Rekrea Třtice. Nejvíce jich nastoupilo do kategorie nejmladší, kde si pro pomyslné vítězství mezi domácími doběhl časem 23,08 sedmadvacetiletý Martin Pošta, před Janem Urbanovičem (26,52) a Radkem Škutchanem (29,59). Závodu se zúčastnila také ženy ze Třtice - Anežka Vejražková a Milena Škutchanová nerozlučně proběhly cílem spolu v čase 30,31 minuty.
Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka pokračoval druhý den v Kladně posledním 29. závodem na podobné trati jako ve Třtici, měřící necelých pět kilometrů.

SLÁVA PILÍK