HBC Nové Strašecí – HBC Habešovna Gladiators

8:6 (3:2, 0:2, 5:0)
5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Úvod měli domácí excelentní. Ve 21. vteřině přistrčil Prokop Duchoňovi, který se nemýlil – 1:0. Následně ale musel Vopat čelit kladenskému náporu a hned třikrát hostující střelce vychytal. Na druhé straně to dvakrát zkoušel neúspěšně Masák. Na 2:0 zvýšil „až“ ve 4. min. po asistencích Knoblocha a Duchoně střelou od červené Lev. Za dvě minuty se Kladnu podařilo snížit po střele Vondráka (Kasner, Šrámek) a neuplynula ani minuta, když Šrámek (Vondrák, Kasner) dokonce vyrovnal na 2:2. Prapor první třetiny zvedl domácí kapitán Čížek, kterému při náporu asistovali Ševčík a Krob – 3:2.
Úvod druhé třetiny přinesl ohromný tlak hostujícího celku. Ten zužitkoval ve 43. vteřině Kasner. V následujících minutách nevyužili své tutovky Lev, Prokop, Čížek a Masák. Naopak hosté po zásluze trestali. Kasner překonal Vopata a Kladno se ujalo vedení – 3:4.

Domácí ale nehodlali v posledním dějství složit zbraně. Vynutili si opět územní převahu, kterou ve 2. min. zužitkoval po nahrávce Masáka Čížek – 4:4. Byli to ale hosté, kdo se dostal znovu do jednobrankového vedení. Ve 3. min. se do listiny zapsal Šrámek (Kasner, Vondrák) – 4:5. Pak už ale přišla čtyřminutovka Nového Strašecí. Ve 4. minutě nejprve srovnal Masák (Čížek, Duchoň), v 5. min. poslal sám Masák domácí do vedení a byl to opět Masák, kdo v 6. min. po nahrávkách Váradiho a Ševčíka upravil na 7:5. A konečně v 8. min. po asistenci Ševčíka zaznamenal osmou branku Lev - 8:5. Na tuto kanonádu dokázali hosté zareagovat již jen gólem Kasnera – 8:6.

Ani odpolední odveta nebyla selankou, jak by se mohlo dle výsledku a počtu střel 17:2 zdát. Domácí si sice vytvořili značný územní tlak, ale kladenská branka jakoby byla zakletá. Bosák nejprve vychytal Prokopa a Leva, aby následně střely Čížka, Duchoně, Knoblocha a Masáka skončily na jeho dobře postavených tyčích! Síť se poprvé rozvlnila až v 9. min. po střele Prokopa – 1:0.

I po první obrátce pokračovalo Nové Strašecí v nastoleném trendu. Nikdo ze střelců ale neměl dobře seřízená mířidla. Bosák vychytal postupně Masáka, Knoblocha, Leva, Prokopa, Duchoně i Čížka. Navíc Čížek hned dvakrát a jedenkrát Masák nastřelili další tyče! Brankově se domácí prosadili až v závěrečné dvanáctiminutovce. Ve 2. min. upravil na 2:0 po asistenci Ševčíka Krob, ve 3. min. pak Lev po nahrávce Čížka dal již na 3:0, ve 4. min. asistovali Masákovi Ševčík a Vodák – 4:0. Poté si Masák a Krob znovu vyslechli, jak zní branková konstrukce, a Prokop s Čížkem dvakrát vyzkoušeli pozornost Bosáka. Účet duelu uzavřel až ve 12. min. po nahrávce Kroba Duchoň – 5:0.

Nové Strašecí: Vopat – Čížek, Lev, Krob, Váradi, Masák, Duchoň, Novák, Ševčík, Knobloch, Prokop, Veselý, Vodák, Čadek. Trenér: Martin Knobloch.
Potřetí v řadě bez jediného gólového efektu a opět s bohatou nadílkou sehráli své duely v rámci MČR mladší žáci HBC Rakovník. Soupeř z Vlašimi zasypal v dopoledním zápase rakovnického Bendla jedenačtyřiceti střelami, z nichž dvanáct postupně skončilo v síti. Domácí vystřelili za celé tři třetiny pouze čtyřikrát!

HBC Rakovník – HBT Vlašim A 0:12 (0:4, 0:4, 0:4)

0:18 (0:9, 0:3, 0:6)
V odpolední odvetě pálili hosté na rakovnickou svatyni dokonce dvaačtyřicetkrát, naopak rakovnický potěr vyslal střely pouze dvě! V první třetině skončilo devět míčků za zády K. Chvosty, dalších devět pak v následujících třetinách za zády Bendlovými.
Rakovník: Bendl, K. Chvosta – Centek, V. Chvosta, Dolejšek, Novák, Zemljanek, Prokop, Nováková, Janecký, Sýkora, Grünwald, Kolář, Kučera. Trenér: Pavel Pospíšil.