Běh
V deštivém a chladném sobotním odpoledni se na startovní čáru postavilo 29 běžců. O body přijeli bojovat i zástupci našeho regionu rakovnický Ondřej Mánek a lánský Jan Merunka, kteří zápolí ve svých kategoriích o nejvyšší pohárové příčky.

Závod probíhal v režii běžců AC Tepo Kladno Jana Tlustého a veterána Pepíka Podušky. O svém vítězství rozhodl až závěrečným finišem Jan Tlustý a zvítězil v čase 34:16, o dvě vteřiny před druhým Poduškou, který tak alespoň zvítězil v kategorii 40 až 49 let. Vítězkou ženské kategorie se stala rovněž zástupkyně AC Tepo Kladno Jana Šubrtová, která dosáhla velmi pěkného času 41:10. Druhá skončila Iveta Kokešová z MK Kladno v čase 46:04. Třetí doběhla se ztrátou téměř tří minut Alice Procházková rovněž z MK Kladno.

V kategorii do 39 let obsadil Ondřej Mánek 7. místo v solidním čase 38:29 a připsal si 4 pohárové body. V průběžném pohárovém hodnocení je Ondra zatím třetí s náskokem tří bodů před výborným kladenským maratóncem Jaroslavem Bohdalem. Poslední závody se běží na kratších, spíše krosových tratích, na kterých by Ondra mohl uplatnit svoje rychlostní předpoklady a bronzovou příčku si udržet až do konce. V závěru sezony se dostává do výborné formy lánský Jan Merunka. Ve své kategorii nad 60 let zvítězil v čase 46:49 a ziskem 11 pohárových bodů si udržel naději na celkové vítězství. Jan Merunka zatím ztrácí na dosud vedoucího Láďu Tlustého z MK Kladno 9 bodů a k celkovému prvenství tak potřebuje v posledních pěti závodech zvítězit. Při jeho současné formě to však není nic nemožného. Ledacos může napovědět další pohárový závod, který se koná už tuto neděli ve Lhotě u Kladna. Start silniční sedmičky je v 10 hodin. Srdečně zvou pořadatelé z MK Kladno.