VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miroslav Koloc: Pomohla by nám hala s odpovídajícími rozměry

Rakovník - Pozemní hokej je jedním ze sportů, který reprezentuje vzorně město Rakovník, a to nejen v republikových nejvyšších soutěžích, ale také na mezinárodní úrovni. Jak si povedou Rakovničtí právě v mezinárodní konkurenci, budeme moci sledovat v úvodu června.

10.12.2013 7
SDÍLEJ:

Zastupitelé zleva: Václav Laňka, Miroslav Koloc a Marek PavlíkFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Ačkoliv pozemní hokejisté v Rakovníku nemají potřebné zázemí zejména pro halovou část sezony během zimního období, mnohokrát dosáhli na mety nejvyšší. „Hrajeme vlastně všechno venku a třeba cesta mužů z plácku v sokolovně až do evropské halové soutěže se rovná z tohoto pohledu malému velkému zázraku," řekl prezident HC 1972 Rakovník Miroslav Koloc.

Podzimní část soutěží je již minulostí. Jak byste ji ohodnotil z celkového pohledu a jak se dařilo mladým nadějím rakovnického pozemního hokeje?

Vezmu to od nejmenších benjamínků a přípravek, na kterých je vidět radost ze sportování, turnaje této kategorie mají svoji pěknou atmosféru, vozí si první medaile a hlavně zážitky, spokojenost byla i s tradičním prázdninovým kempem, který pořádáme. Podobně je to u mladšího žactva, zvýšila se kvalita starších žáků a žákyně máme v současnosti nejlepší v republice. Osobně stále víc očekávám od dorostenek, kde jsme byli zvyklí i na české tituly.

Nemá na to vliv také úbytek dětí?

Samozřejmě, že jsou v mládežnických kategoriích i problémy s počty dětí, jejich tréninkovou morálkou, ale vcelku jsme spokojeni a k tomu přispívá i fungující SCM mládeže pod záštitou ČSPH. Skvěle odehráli podzim muži, ženy zůstaly trochu za očekáváním, ale musely a budou se muset vyrovnat s odchodem dvou opor do belgické ligy.

Velmi příjemný pohled je jistě na tabulku mužů, kdy Rakovničtí „zaostávají" za lídrem Slavií Prahou o pouhopouhý jeden bod… Jak byste hodnotil podzimní část?

Muži mají motivaci s vidinou evropského poháru v domácím prostředí v červnu 2014, na podzim odehráli výborné zápasy, trenér Pavel Hraba má k dispozici kvalitní výběr z hráčů starší i mladší generace a pokud bude všem sloužit zdraví, určitě budou myslet jak na venkovním hřišti, tak v hale na co nejlesklejší medaile. Trochu za očekáváním jsou ženy. Na vedoucí pražskou Slavii už mají deficit rakovnické hokejistky pět bodů. V některých zápasech ale byly hráčky s rakem na prsou lepším celkem, body ale nakonec nebraly. Ženy určitě mají motor v hrající trenérce Karolíně Kříženecké, do kádru se stále zapracovávají i mladé hráčky odrostlé dorosteneckému dresu, výraznou osobností se stává i Vorlová, která je v nominaci ČR na Mistrovství Evropy divize A.

Kde hledat možné příčiny?

S odchodem B. Polcarové a Hanzlové ubylo týmu více aktivity dopředu, chybí nastřílené góly, a tak právě i kvůli tomu nedokázaly hráčky dotáhnout některé zápasy k úspěšnějšímu výsledku. Nejlepší zápas podzimu sehrály na Slavii, i když prohrály, nejhorší pak v Hradci, kde nevstřelily ani gól poslednímu družstvu tabulky.

Určitě příjemné zjištění pro rakovnický pozemní hokej, zejména pro ženskou soutěž, jsou dorostenky a žákyně. Ty atakují nejvyšší mety …

Žákyně vloni braly všechna zlata a tituly MČR venku i v hale, řada hráček je výrazným příslibem do budoucna, přínosem je i spolupráce nejen s klubovými trenéry Ivou Hudečkovou a Martinem Seemannem, ale i v rámci SCM Petrem Bodnárem.

Je to podle vás signál, že se v Rakovníku rodí další silná ženská generace sbírající jeden úspěch za druhým, jako tomu bylo před několika lety?

Holky jsou fajn, mají i partu. Věřím, že se to projeví v následujících letech nejen v dorostenkách, ale i v extralize žen.

Podíl na tom mají ale hlavně trenéři. Co jim byste vzkázal? A zapomenout nesmíme asi ani na rodiče …

Před energií a časem, které naši trenéři dávají dětem i dospělým, musím jen smeknout a jsou dnes nejdůležitějším článkem pozemkářského rakovnického řetězu. Tréninky, zápasy, ale i organizační věci kolem týmu – to je všechno obrovská zátěž právě pro trenéry a vedoucí týmů a další, kdo jim pomáhají. Tady musím zmínit i rodiče, především právě u týmů žákyň. Řada z nich pomáhá, jsou i sponzory … prostě všem, kteří něčím pomáhají, chci moc poděkovat a vzkázat: Bez vás by to nešlo, děkuji!

Když jsme u mladistvých, jaký je zájem o tento sport na Rakovnicku?

Co se týče děvčat, je situace více než dobrá, potřebovali bychom více zájmu od kluků, ale vedle fotbalu a ledního hokeje mají ještě další sportovní lákadla a sportovních dětí, které vydrží, není moc.

Plánujete nějaké akce, jak dostat pozemní hokej do podvědomí širšího obecenstva?

My jsme prezentovali náš sport na dětském dnu, který pořádali ragbisté, stejně se budeme chtít ukázat na květnových oslavách sportu v Rakovníku v rámci 100 let Sokola, v červnu budou moci vidět evropské hráče při pohárových duelech přímo v Rakovníku, oblíbený je pozemkářský kemp v srpnu pro pokročilé hráče, ale i začátečníky, v únoru 2014 se zúčastníme výstavy o rakovnickém sportu v rakovnické Lechnýřovně.

Je něco, co by rakovnickému pozemnímu hokeji nejvíce pomohlo?

Tak určitě by nám pomohla hala s odpovídajícími rozměry nejen pro tréninky, ale i pro zápasy ligových halových soutěží a extraligy. Takhle hrajeme vlastně všechno venku a třeba cesta mužů z plácku v sokolovně až do evropské halové soutěže se rovná z tohoto pohledu malému velkému zázraku. Venkovní hřiště je na pěkné úrovni, ale umělý povrch dosluhuje a bylo by třeba v roce 2014 jej vyměnit. Pak by nám v podstatě v tomto směru nechybělo nic.

Halová sezona odstartovala během tohoto víkendu. Jak se rakovnické týmy připravovaly? Jaké jsou cíle pro letošní sezonu?

Příprava na halové soutěže je každým rokem komplikovaná, nevyhovuje kvalitou povrchů a rozměry hřiště, navíc hodně finančně nákladná, pro mistrovské zápasy nemáme odpovídající zázemí, takže z tohoto pohledu je každé medailové umístění plusem.

Kdo má podle vás největší šanci na nejvyšší mety dosáhnout?

Největší želízka v ohni na tituly jsou muži a žákyně, na medaili určitě myslí ženy.

V Rakovníku se v první polovině roku uskuteční mistrovství Evropy v pozemním hokeji. Naposledy se tu konalo v roce 2008. Řekněte nám k tomu něco bližšího…

Největší událostí roku 2014 bude na Městském stadionu v Rakovníku druhá nejkvalitnější evropská klubová soutěž za účasti domácího HC 1972, a to 6. 9. 6. 2014. Čekáme výpravy Irska, Švýcarska, Ázerbajdžánu, Běloruska, Chorvatska, Gibraltaru i pražskou Slavii.

Už se na tento turnaj připravujete?

Přípravy na turnaj už začaly a od všech v klubu to bude vyžadovat nejvyšší sportovní a organizační nasazení za pomoci Města Rakovník. Je to vůbec poprvé, kdy domácí muži budou hrát po Římě, Záhřebu a Edinburghu Evropu před vlastním publikem. Máme v plánu turnaj využít i jako prezentaci hlavně menších rakovnických sportů a třeba i kultury. Je to hodně náročná akce bez jakékoliv podpory ČSPH, ale věřím, že ji stejně jako evropský pohár žen v roce 2008 zvládneme. Samozřejmě bychom rádi, aby se hrálo už na nové umělé trávě.

Závěrem, jak moc náročné je v současné době shánět pro sportovní klub peníze? Určitě to musí být o dost těžší než pro oblíbený fotbal?

Téměř každá činnost je dnes o penězích, sportovní nevyjímaje, ale pro mě je neméně důležitou investicí zájem lidí, jejich energie a čas. Finance jsou a budou neustálým tlakem, jsem rád, že ten lidský potenciál v klubu je na velmi dobré úrovni.

Nemrzí vás trochu, že ačkoliv se hraje v Rakovníku nejvyšší republiková soutěž, nechodí příliš diváků? Připravujete něco, jak je nalákat do ochozů?

Pozemní hokej má v Rakovníku své příznivce i škarohlídy, nicméně je sportem, který dobře město reprezentuje na republikové i evropské úrovni. Diváci si cestu najdou, věřím, že motivací pro ně bude právě evropský pohár stejně jako v roce 2008, kdy se sešly i dvě tisícovky diváků na zápasy domácích žen. Právě při pohárových duelech se diváci v Rakovníku rozhodně nudit nebudou.

Autor: Miroslav Elsnic

10.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Management - Management Vedoucí 20 450 Kč

Vedoucí ostatních úředníků Vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálně-právní ochrany dětí a sociální prevence. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: výkon komplexních činností v souladu se zákonem o sociálně-právní ochraně dětí, především činnosti na úseku kolizního opatrovnictví, náhradní rodinné péče a kurately dětí a mládeže., Platové podmínky : dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v platném znění (Tř. 11)., Požadavky: vysokoškolské vzdělání v souladu se zákonem č. 108/2006, o sociálních službách, znalost práce na PC (WORD, EXCEL, internet, e-mail)., Výhodou: znalost obecně závazných právních předpisů, dobrá znalost českého jazyka, vykonaná zkouška odborné způsobilosti na úseku sociálně-právní ochrany dětí, ochota řídit služební vozidlo a řidičský průkaz sk. B, praxe v oboru., , Bližší informace na úřední desce MěÚ Rakovník a na internetových stránkách www.mesto-rakovnik.cz, Přihlášky do 29.6.2018.. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.

Stavebnictví - Architekti, specialisté v oblasti územního 18 810 Kč

Architekti, specialisté v oblasti územního plánování, návrháři a příbuzní pracovníci Referent - územní plánování. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: zejména výkon činnosti na úseku územního plánování a regionálního rozvoje (především zajišťování, pořizování, správa a projednání územně analytických podkladů, pořízení vymezení zastavěného území, zpracování a příprava podkladů pro pořízení územně plánovací dokumentace a jejich změn, zpracování vyjádření k územnímu řízení z hlediska uplatňování záměrů ÚP a poskytování informací o pozemcích z hlediska územně plánovací dokumentace) v souladu se zákonem č. 183/2006 Sb., v platném znění (stavební zákon) ve správním obvodu obce s rozšířenou působností., Platové podmínky: 10. platová třída., Výhodou: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání architektonického, stavebního, nebo příbuzného směru, praxe ve státní na úseku územního plánování, znalost obecně závazných právních předpisů (zejména zák. č. 183/2006 Sb./stavební zákon/, jeho prováděcí vyhlášky a zák. č. 500/2004 Sb./správní řád/), řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič), znalost práce na Pc (WORD, EXCEL, ASPI, programy CAD, GIS-MISYS), komunikační schopnosti., Datum sejmutí 30.4.2018., , Bližší informace na úřední desce MěÚ Rakovník a na internetových stránkách www.mesto-rakovnik.cz. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 510 Kč

Montážní dělníci elektrických, energetických a elektronických zařízení montážní pracovník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15510 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: . Pracoviště: Český inter control cz kom. spol., Na Spravedlnosti, č.p. 2542, 269 01 Rakovník 1. Informace: Jana Rendlová, +420 313 515 718.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 12 200 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: okres Rakovník., Pracovní doba: od 7:00 do 15:30 hod., Praxe podmínkou., Kontakt: tel. 792516575 nebo e-mailem mkuzan@seznam.cz. Pracoviště: Ivan kuzan, Riegrova, č.p. 1221, 269 01 Rakovník 1. Informace: Ivan Kuzan, +420 792 516 575.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Protesty v Nymburce při jednání sjezdu komunistů a maškarní průvod.
133

Proti Zemanovi a komunistům protestovaly stovky lidí

Fotbalisté rakovnického Tatranu zdolali Louny 1:0. Jediný gól vsítil Omovie.
49

Koutenský: Výhra nám spadla z nebes

Výborně! Rakovnické pozemní hokejistky v extraligovém šlágru zničily Slavii

Rakovník - Extraligový šlágr prvního s druhým měl nakonec jednoznačné vítězky. Pozemní hokejistky rakovnického HC 1972 rozstřílely pražskou Slavii 6:2, když první dějství vyhrály 2:0 a potvrdily tak vynikající jarní formu.

Velké dějiny i jejich podpis v regionu. To nabízí kladenská výstava

Střední Čechy - Originální kolekci připomínající působení legionářů v období první světové války dokázalo nabídnout zájemcům o historii naší moderní státnosti Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, které ve čtvrtek přivítalo první návštěvníky rozsáhlé výstavy nazvané Než vznikla republika. 

Přípravka SKP Rakovník je nadále stoprocentní

Rakovnicko - Mládežnické fotbalové soutěže mají za sebou další kolo. Na prvních místech nadále zůstávají SK Rakovník B a rakovnický SKP.

Starší žáci rakovnické Lokomotivy mají po sezoně

Rakovník - Poslední tři duely sezony odehráli starší žáci Lokomotivy Rakovník. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT