Čeští hokejbalisté vstoupili do mistrovství světa v kanadském St. John's výhrou. Další duel v základní skupině B odehraje ČR v pondělí od 22:30 s Portugalskem. Honzův rakovnický HBC v těchto dnech sice prohrál první finálový zápas 2:3 se Spectrem Praha, ale naděje na výhru stále trvá.

Bohužel kvůli reprezentačním startům nemůže rakovnická hvězda svým kamarádům pomoct. Třeba to dokáží i bez něj a mezitím mu všichni drží palce, aby s národním týmem na MS udělal co nejlepší výsledek. V podstatě nic jiného, než být potřetí zlatý, oni, ani Honza sám, neberou.

„Na zápas se Švýcarskem jsem se hodně těšil, protože už jsme tu na hotelu zavření tři dny. Nebyl to zrovna jeden z mých nejlepších utkání, ale důležitý je, že jsme vyhráli. Výsledek se nerodil hladce, i když si Švýcaři zasloužili dostat deset golů za jejich pasivitu. Kromě druhé třetiny, kde jsme byli hodně vylučovaní, jsme byli jasně lepší a ve hře pět na pět neměli Švýcaři šanci.

Jediným stínem tohoto zápasu je, že jsme možná přišli o nejlepšího našeho hráče, který si v jednom ze soubojů asi natrhl vazy v koleni," informoval nás přímo z kanadského dění hokejbalista Jan Pospíšil.