Kladno nasázelo chomutovskému Baníku slabou polovinu branek, co naposledy mělnická rezerva, i tak z toho byla jednoznačná výhra o dvanáct gólů. Šest jich sestava kouče Veselého stihla v úvodních jedenácti minutách. Jaráb s Kaválkem si vylepšili osobní statistiky o hattrick.

Do pocitů svého minulého soupeře se částečně mohli vcítit Mělničtí, které ústecký Rapid s přehledem smetl 10:1 a znovu vévodí tabulce. Hosté doplatili mimo jiné i na fakt, že ve stejný čas nastoupil jejich A-tým v první lize, i tak ale přicestovala do krajského města konkurenceschopná sestava osmi hráčů.

Rapid ovšem od úvodu dominoval, už v první půli si vypracoval náskok 6:0. Ten ještě narostl po změně stran. Čisté konto patnáctiletému talentu v domácí bráně překazil až minutu a půl před koncem Malinský. „Byla znát absence hráčů A-týmu Olympiku,“ přiznal sportovně na účet soupeře trenér Ústí Martin Dlouhý.

Tým, který by se nebránil postupu výš, už vyhlíží nejen derby v Chomutově, ale hned poté dost možná klíčový zápas na Kladně, které je na druhém místě pouze o bod pozadu.

Malibo otáčelo

V souboji dvou starých známých z divize začali v Sedlčanech, kde hraje domácí zápasy Legie Příbram, lépe hosté z Mladé Boleslavi a během celého prvního poločasu si udržovali jednobrankové vedení. Do kabin však šli spokojenější domácí, kteří v samotném závěru první půle dvěma slepenými góly převážili vedení na svou stranu.

A jak Legie první poločas skončila, tak začala i ten druhý. Po dvou rychlých výpadech už vedla dokonce 5:2. Favorizovaní hosté ale zbraně nesložili a během pěti minut dokázali zápas srovnat a po signálu z rohového kopu je po dělovce Machů poslal do vedení. Domácí okamžitě sáhli ke hře bez brankaře, ale v ní trefili jenom tyčku a jednou sami inkasovali.

„Jsme rádi, že jsme poprvé zabodovali i ve venkovním zápase. Navíc se nám podařilo otočit zápas, což nás do dalších bojů může jenom posílit,“ zářil štěstím po utkání kapitán Růžovek Jiří Volf.

2. liga – západ

6. kolo: FK Kladno – Baník Chomutov 13:1 (8:0), Rapid Ústí n. L. – Olympik Mělník B 10:1 (7:0), GMM Jablonec – Pampuch Liberec 6:6 (2:4), Wizards Praha – BOCA Chotěboř 2:2 (1:1), Jerigo Plzeň – Dyn. Č. Budějovice 4:7 (2:4), Legie Příbram – MALIBU M. Boleslav 5:7 (3:2).

Divize

1. kolo: HRASL Slaný – Kobylisy Praha 7:3 (1:1), Slatina – Combix Ústí n. L. 11:7 (3:5), Atl. Chomutov – Dalmach Turnov 1:9 (1:4), Kolín – Baník Chomutov B odloženo na 25. listopadu.

Krajský přebor

2. kolo: Třebusice – Kralupy 10:6 (3:4, Hink 4, Kala 2, Šulc 2, Kinský, Šerák – Vymětalík 3, Mára 2, Moravec), Dobřichovice – Č. Slaný 6:7 (2:7, Černý 2, Šlapák 2, Halenka, Obermajer – Kroutil 4, Mrština, Moravec, Řehák), Rakovník – Přelouč 8:5 (2:2, Beneš 3, Hejda 2, Sklenka, Červený, Hamouz – Janecký 3, Novák, Rokyta. ČK: Novák – Př.), Brazil Kladno – MCE Slaný 7:3 (2:2, Tůma, Doležal, Zelenka, Dlouhý, Neumann, Hudousek, Kott – Pospíšil ml. 2, Novotný), VIVA Příbram – Brandýsek 5:13 (2:6, Řezáč 3, Kunc, Drašnar – Růžička 4, Tesař 3, Houha 3, L. Kroc, Toman, P. Kroc).

 1. FC Brandýsek 2 2 0 0 26:12 6
 2. Atlantic Rakovník 2 2 0 0 14:10 6
 3. Čechie Slaný 2 2 0 0 13:9  6
 4. PK Třebusice 2 1 0 1 15:12 3
 5. Brazil Kladno 2 1 0 1 10:9  3
 6. Mazáci Přelouč 2 1 0 1  9:11 3
 7. AFC Kralupy 2 0 1 1 10:14 1
 8. MCE Slaný 2 0 1 1  7:11 1