„Jsou to opravdu borci. Přeplavat třikrát Bucek (jeden kilometr, pozn. red.) k tomu pak ještě jet na kole a pak ještě běhat. To chce vůli a také už mít dobrou fyzičku," shodli se všichni přítomní, ale také pořadatelé Jiří Novák a Milan Hejda. Účastníci závodu je znají též pod zkratkou „Hejno".

„Závod hodnotíme velmi kladně. Hlavně z toho důvodu, že se především nikomu nic nestalo. Navíc ty časy, které tu závodníci předvedli, jsou vynikající a jedná se o nové rekordy," řekl bezprostředně po vyhlášení výsledků Jiří Novák.

A právě o nový rekord se postaral Jan Tajč, nejtěžší černou trať zdolal v úctyhodném čase 2:11:23 a o proti minulému ročníku se zlepšil zhruba osm minut. Druhé místo vybojoval Robert Kindl se ztrátou zhruba dvou minut, třetí skončil Jan Reichl.

První kategorii žen skončila Gabriela Raková, druhá Markéra Děkanovská a třetí Julie Šimáčková.

Že je Buckův triatlon vyhledávaným amatérským závodem svědčí i stoupající zájem závodníků. Na trati se jich letos sešlo dvaaosmdesát, což už je podle pořadatelů opravdu dost.

„Je to především i otázka počasí. Kdyby bylo špatné počasí, tak by tolik závodníků zřejmě nepřijelo. Letos byla účast opravdu maximální, v příštím roce budeme muset nějakým způsobem zregulovat počet závodníků," řekl Rakovnickému deníku Milan Hejda, který se závodu účastní a zdolává nejtěžší trať.

Vůbec první triatlonový závod se jel na Bucku v roce 1987. „Tehdy jsme poprvé zkusili tuto trať, akorát jsme běhali dříve jinou trasou oproti té dnešní," zavzpomínal Jiří Novák.

Ne vždy se však sešel na startu takový počet závodníků jako v předchozích letech.

„Byly ale také ročníky, kdy se nás tu sešlo pět. Ale to bylo především kvůli nepříznivému počasí, nebo jsme o závodu nedali moc vědět," dodal Milan Hejda.