Od startu maratónu se vytvořila silná vedoucí skupina ve složení Jakub Hurych (Maratonklub Kladno), Radim Čada z Podkozí a Petr Minařík z Rokycan. Čada ale již po dvou kilometrech tempo neakceptoval a pětadvacetiletého Hurycha se držel jen čerstvý čtyřicátník Minařík. Dvojice favoritů spolu běžela až na patnáctý kilometr, kde je doběhl Čada. Právě v tomto okamžiku ale kladenský běžec vystupňoval tempo a vzdálil se oběma svým soupeřům. V dalších fázích závodu udržoval pravidelné tempo na hranici čtyř minut za kilometr a suverénně si doběhl pro vítězství jako jediný, který stlačil čas pod 2:50 hodin (2:47,51). Celkové druhé místo a prvenství v kategorii od 40 let pro sebe rozhodl pravidelným tempem Čada (2:52,32) před Minaříkem, kterému v závěru docházely síly a bronz udržel s malým náskokem jediné minuty za 2:57,41 hodiny.

Mezi ženami prokázala své ultravytrvalecké schopnosti Michaela Dimitriadu (Želvička team). Na metě půlmaratónu sice ztrácela na v tu chvíli vedoucí Janu Zímovou z místního maratónklubu téměř dvě minuty, ale v další fázi se rychle přibližovala. Zímová neudržela pravidelné tempo a cíle dosáhla o téměř čtyři minuty později (3:26,59), než vítězná Dimitriadu (3:23,13). Třetí doběhla s již větší ztrátou Anna Krátká (Hvězda Pardubice) za 3:37,44 hodiny.

Z běžců rakovnického okresu dosáhl patrně největšího úspěchu již šestašedesátiletý Sláva Pilík startující za Panský Mlýn Rakovník. V celkovém pořadí skončil na 44. místě, ale svou kategorii do 69 let mezi třinácti startujícími zcela ovládl v čase 3:38,13 hod. a náskokem téměř půl hodiny. Mohl se těšit ze stupňů vítězů. „V sobotním horku se mi závod mimořádně povedl, řekl bych. Po celou dobu jsem neměl větší potíže, i když jsem se hodně bál, aby se mi neozval poněkud bolavý kolenní úpon. Ze závodu mám radost, zvláštní je, že mne po něm snad poprvé nebolí nohy," řekl Pilík s odstupem času.
Rychlejšími než on byli jen dva třicetiletí maratónci z Nového Strašecí, reprezentující ale Maratónklub Kladno. Pavel Štajer byl celkově třiadvacátý (10. v kat.) za 3:22,08 hod. a Lukáš Dušek pak časem 3:30,11 hod. obsadil 33. místo (14. v kat.). Mezi ženami dosáhla na páté místo v kategorii od 35 let Martina Bradáčová z Lubné. Svůj první maratón v životě zvládla pod čtyři hodiny, přesně za 3:59,31 hod.

Další výsledky maratónců z okresu Rakovník: Martina Vorlová (Lubná) 10. v kat. od 45 let – 4:29,45 hod., Milan Kmeť (N. Strašecí) 39. kat.od 40 – 4:10,55 hod., Josef Beránek (Krušovice), 16. kat. od 50 – 4:39,14 hod., Miroslav Vejražka (Třtice) 19. kat od 50 – 5:12,17 hod.