Mohlo však být i hůř, neboť vyrovnávací branku dali Raci až v předposlední minutě, když využili přesilovou hru. Jinak se hrál v prvních dvou třetinách vyrovnaný a svižný hokejbal, šance střídala šanci. Po bezbrankové první třetině jako první udeřili Ústečtí, ještě v prostřední části však stačili Ráčci srovnat. Po nahrávce veterána Švancara skóroval Pospíšil.

Třetí část patřila jasně domácím. Ti si vytvořili několik tutovek, Pospíšila však vychytal gólman hostů, Suchého pokus zase zastavila spojnice branky. To Ústečtí se trefili hned z první střely na branku a dostali se opět do vedení. To drželi až do předposlední minuty, kdy rakovnické fanoušky rozjásal Schnaubelt, jenž využil přesilovou hru. Do konce základní hrací doby již gól nepadl, a tak o vítězi rozhodovaly nájezdy. Rakovničtí neproměnili ani jeden pokus, to Ústí ano a odvezlo si z města Raků o bod víc.

„První dvě třetiny byly vyrovnané, hra se přelívala ze strany na stranu. Nejprve zatlačili oni nás, potom my je. Kdyby se někdo urval o dva góly, myslím, že by zápas skončil pro ten tým. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší, prakticky k ničemu jsme je nepustili. Je to škoda, ale jsme zase rádi, že jsme alespoň vyrovnali. Nájezdy jsou loterie,“ zhodnotil duel rakovnický hokejbalista Jan Pospíšil.

HBC Rakovník – Elba Ústí n. Labem 2:3 po s.n. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1). Branky HBCR: Pospíšil, Schnaubelt. Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Diváků: 60.
HBC Rakovník: Solar (Pospíchal) – Suchý, O. Tvarůžek, Střeska, Cafourek – Míka, M. Tvarůžek, Sýkora, Pospíšil, Švancar, Schnaubelt, Kučaba, Gerlich, Martínek.