N. Strašecí – Kelti 2008 6:3

Novostrašečtí vstoupili do prvního mistrovského zápasu se třinácti hráči v poli a v brance se zkušeným brankářem Lukášem Dvořákem, kterému kryl záda dorostenec Skalický. V sestavě domácích se pak ve třetím útoku objevili dva navrátilci – Jakub Ševčík a Radek Ács. Kelti přijeli do Strašecí se značně omlazeným kádrem a také oni mohli hrát na tři útoky.

K vidění byla spousta nepřesností a herní nerozehranosti. Nikterak atraktivní první třetinu nakonec ovládli hosté, kteří se dokázali osmělit a dobrou prací v útočném pásmu donutili domácí defenzivu k několika po sobě jdoucím chybám. Do druhé části si nesli těsný náskok. Ten ale neudrželi a domácí hokejbalisté otočili až na 3:1. Hosté se také nevzdali a povedlo se jim vyrovnat. Přesto se šlo do šaten za jednogólového vedení domácích, kteří na konci třetiny využili přesilovou hru, když se po nahrávce Falaře a Douši prosadil z levého kruhu kapitán Tomáš Duchoň – 4:3.

Rozdílový gól na konci prostřední části hry přinesl přece jen více klidu na domácí hokejky a Strašečtí již nechtěli připustit žádné drama. O ještě větší uklidnění se postaral nejlepší hráč zápasu Michal Kmeť, který potvrdil svůj velmi dobrý výkon dalšími dvěma zásahy.
V příštím kole se Bubáci představí opět v domácím prostředí. V sobotu 21. září přivítají na svém hřišti od 14 hodin soupeře z Třebíze, kterému rozhodně mají co vracet.

Branky Nového Strašecí: Kmeť 3, Lev, Falař, Duchoň. Třetiny: 0:1, 4:2, 2:0. HBC Nové Strašecí: Dvořák (Skalický) – Lev, Husák J., Douša, Duchoň T. – Samšuk, Čadek, Duchoň O., Pešula, Falař, Kmeť, Husák Z., Ševčík, Ács.

(duch)