Na první místo nechce nikoho pustit rezerva Lán, o tom, kdo bude druhým sestupujícím společně s Křivoklátem, se rozhodne mezi Nesuchyní, Strašecím, Janovem a Sokolem Rakovník. Pořadí jednotlivců vévodí Jirkovský z Lán před Štenglem z KK Rakovník a Rezkem ml. z rakovnického KST.

KST Rakovník D – So. Olešná A 6:12

Vyrovnanější kvarteto hostů slavilo zaslouženě úspěch. Olešná vyhrála obě čtyřhry, za stavu 4:4 Lédl porazil 3:2 Rezka ml. a Kočovský podobně zdolal Sosnu. Na 6:6 sice ještě vyrovnal Rezek ml. proti Procházkovi, ale pak už bodovali pouze hosté. K definitivnímu zlomu v utkání došlo v singlech Rezek ml. – Kočovský 2:3 a Podestát – Procházka 2:3.

SK Přílepy A – So. Hředle A 9:9

Za domácí byli stoprocentní Jílek s Müllerem, blízko k dalšímu bodu měl i Kutílek v duelu s Poláškem, ale prohrál v pátém setu 12:14. Na 8:8 vyrovnal Jílek výsledkem 3:0 nad Poláškem, devátý bod přidal Müller proti Lincovi, ale v poslední dvouhře se po setech 11:9, 11:9 a 12:10 radoval Salač z výhry nad Kutílkem a dal výsledku konečnou remízovou podobu.

RC Rakovník A – So. Nové Strašecí B 13:5

Už v obou úvodních deblech se bojovalo na pět setů se šťastnými koncovkami pro domácí, na 5:3 rovněž v pěti setech bodoval Krůta proti V. Libovickému a na 7:3 otočil z 0:2 Koloc zápas s Rovným. Rovněž druhá polovina utkání vyšla lépe RC, bezchybně zahrál Hejda, zápas od zápasu se lepší Krůta a nezklamal ani Mojžíšek dvěma body proti Rovnému a Jiříčkovi.

So. Janov A – KK Rakovník 6:12

Na horké půdě nováčka soutěže to hosté neměli vůbec lehké a o zisku bodů rozhodli až v závěrečné části utkání. Amler si poradil s Fojtíkem, ale Pacourek ml. poměrně překvapivě nestačil na Holého a Dráždil přehrál Sušánku. Za stavu 4:5 však Sušánka porazil R. Pacourka, Štengl si poradil s J. Pacourkem ml. a Libovický s Houdkem. Když pak Sušánka v pátém setu 12:10 udolal Amlera, bylo rozhodnuto.

So. Rakovník A – So. Křivoklát A 12:6

Drtivým nástupem 7:1 rozhodl Rakovník o důležitém vítězství v boji na konci tabulky, hodně starostí v pěti setech však měl Cibulka s Brožkem a s Haunerem a Mádrem dokonce prohrál 1:3. Jaroš ještě přehrál Jerhota, Brožek Jansu, ale to bylo málo. Výhru potvrdil zlepšeným výkonem Cibulka proti Jarošovi a napínavý průběh přinesly i dvouhry Stibor – Mádr 3:2 a Jansa – Hauner 3:2.

So. Nesuchyně A – So. Lány B 7:11

Jako sůl potřebují body hráči Nesuchyně a statečně o ně bojovali i s lídrem soutěže. Vedli dokonce 3:0, když po vydařených čtyřhrách Hetto zvítězil nad Szabem, ale hosté se brzy vzpamatovali, otočili až na 3:6 a sedmý bod vybojoval Moravec 3:2 proti Hettovi. Domácí ještě vykřesali naději v zápasech Šerák – Moravec 3:2, Hetto – Kosár 3:1 a Krob – Szabo 3:2, desátý vítězný bod však získal ve třech setech Jirkovský v duelu s Hettem.

Miroslav Koloc