Jejich soupeřem bylo vedoucí družstvo soutěže Bohemians B, a tak se očekával velký výprask. Tato předpověď se začala naplňovat rychlou prohrou Kozlovského. Libor bude muset na své hře trochu zapracovat. Ostatní partie ovšem vypadaly úplně jinak, než jako boj kočky s myší. Plíva a Grulich hráli zcela bezchybně a podařilo se jim uhrát cenné remízy. Volf a Spilka sice prohráli, ale až po boji plném napětí, kdy se nakonec projevila zkušenost soupeřů. Dočekal dokázal svou pozici uhájit až do koncovky, ale pak udělal hrubou chybu a prohrál. Překvapení ovšem způsobili oba rakovničtí mladíci. Hráli naprosto bez respektu ke svým silnějším soupeřům. Wasserbauer sice nadějnou pozici pokazil, ale vynalézavou hrou dokázal vynutit remízu. Slanec svému soupeři nabídl možnost získat dámu, a pak rozjel matový útok, který jeho soupeř již nedokázal zastavit. Rakovník tak prohrál po velkém boji přijatelně 2,5:5,5.

Hráči Kolešovic odjížděli na území vedoucího Stochova s cílem překvapit a získat nějaký ten bodík. Po dvou hodinách urputného boje stáli na všech šachovnicích lépe, a když vedli už 1:3 (vyhráli Hinz a Fojtík, remizovali Hejda a Urban), Stochovští pomalu rezignovali. Pak to ale začalo. Zbývající kolešovičtí hráči (Rédl, Šlégr, Kantořík i Netík) začali kazit své pozice a vracet materiál, až jako jeden muž všichni prohráli. Udělali tak domácím předčasné vánoce a prohráli výborně rozehraný zápas 3:5.

Mládež

Minulou sobotu se konal již třetí turnaj základního kola regionu C2 Kladno, a to Přebor města Zdice. Hrálo se sice v Chodouni, ale název je správný. Z Rakovníka se turnaje zúčastnila výprava čítající čtyři dospělé (trenéry a řidičky) a osm dětí. V kategorii H16 skončil Radek Wasserbauer třetí, Tomáš Pokorný devátý a Folbr jedenáctý. V kategorii H14 byl Ondra Bauer osmý a Vašek Kotyk devatenáctý. V kategorii H12 Veronika Vaňková třináctá a v kategorii H10 Honza Kotyk devátý a Jana Pokorná desátá. V kategorii mladších dívek skončila Pokorná třetí a Vaňková čtvrtá. Je ale pravda, že turnaje se zúčastnily i děti z jiných regionů, takže umístění započítané do regionu je ještě lepší.