Tradičním loučením se starým rokem pro stolní tenisty, hrající krajské a vyšší soutěže, byl rakovnický Vánoční turnaj.

Celkem jich bylo 56 z devatenácti, převážně třetiligových, oddílů. Za zmínku tak stojí fakt, že štěstí v této konkurenci zkoušel i lánský hráč nejvyšší okresní soutěže Szabo. Do turnaje čtyřher nastoupilo 27 dvojic.
Mezi jednotlivci postupovali směrem k finálovému duelu dva z favoritů – šanovský Václav Hejda a loňský vítěz Zdeněk Zaspal z TTC Praha. Jim neustále šlapal na paty domácí Jiří Vlček a královodvorský Luboš Vorlíček. Oba hráči z Rakovnicka na sebe narazili v semifinále a předvedli publikem zaplněné herně hodně napínavou podívanou. Po čtyřech setech byl stav 2:2 a musel tedy rozhodnout set pátý. V něm si Hejda udělal náskok 10:6 a řítil se tak do finále. Jenže Vlček je zkušený borec, zatnul zuby a najednou bylo srovnáno – 10:10. Poslední dva míčky ale získal znovu Hejda a poměrem 12:10 skočil do finálového duelu. U druhého stolu už tou dobou bylo jasno, Zdeněk Zaspal se jednoznačně vypořádal s Vorlíčkem 3:0.
Ve finále tedy stáli na opačných koncích stolu šanovský Václav Hejda a dnes už Pražan, ale s rakovnicko – šanovskými kořeny, Zdeněk Zaspal. Bojovný a v rychlém tempu hraný finálový duel nakonec přinesl vítězství Hejdy 3:1 a odměnou mu byl bouřlivý potlesk fanoušků. Za uznání pak stojí i turnajový postup šanovského Jana Cafourka.
V turnaji čtyřher se hodně očekávalo od rakovnických bratří Štepků, kteří také až do semifinále postupovali celkem suverénně. Pak ale narazili na pár z Bělé Balog – Brožík a jejich turnajová pouť skončila na třetí příčce. Z druhého semifinále poskočili dál královodvorští hráči Flíček – Vorlíček, ale ve finálovém měření sil jim už docházel dech. Balog s Brožíkem zvítězili 3:1 a došli si tak pro poslední vítězství roku 2007. Potěšující je, že v osmičce nejlepších dvojic bylo pět složených z hráčů rakovnického a šanovského klubu.
Výsledky dvouhra:
1. Hejda Václav (Šanov), 2. Zaspal Zdeněk (TTC Praha VI), 3. Vlček Jiří (Rakovník), 4. Vorlíček Luboš (Kr. Dvůr), 5.–.8. Štepka Miroslav (Vlašim), Cafourek Jan (Šanov), Balog Roland (Bělá p. Bezdězem), Tlustý Miroslav (Elizza Praha)
Výsledky čtyřhra:
1. Balog – Brožík (Bělá p. Bezdězem), 2. Flíček – Vorlíček (Kr. Dvůr), 3. Zlatohlávek – Koželuh (Lenešice), Štepka M. – Štepka Vl. (Vlašim – Rakovník), 5. – 8. Cafourek J. – Hejda (Šanov), Kettner – Zaspal (Rakovník – Praha VI), Lédl – Přibík (Rakovník), Bucifal – Vlček (Rakovník)