Rakovník – TJ Plzeň 4:2

První čtvrthodina přinesla spíše vzájemné oťukávání na úvod sezony, které pro domácí příjemně porušila vydařenou střelou na 1:0 Čermáková a přinesla více klidu na domácí hokejky. Litice pak sice o deset minut později vyrovnaly z trestného rohu, ale skóre se v dalších minutách měnilo ve prospěch domácích.

Před přestávkou proměnila trestný roh Matoušková na 2:1, stejně se pak dařilo v 37. minutě Mánkové a ve 43. minutě se krásně trefila za záda Wittmannové bekhendem Stehlíková už na 4:1. O sedm minut později sice ještě gólmanka Steidlová kapitulovala podruhé po trestném rohu, ale na zaslouženém vítězství to už nic nezměnilo.

„Sezonu začínáme hned s několika novými tvářemi v základu a mladými hráčkami, z opor nám chybí Hanzlová a Kotálová, tentokrát i Vorlová, takže s výkonem jsem spokojený zejména do začátku poslední čtvrtiny. Důležitý byl celkem rychlý uklidňující gól Čermákové. Soupeřkám jsme se snažili nenechávat moc prostoru, holky napadaly jejich rozehrávku a rozhodly i větší zkušenosti našeho týmu,“ okomentoval vstup do soutěže po závěrečném hvizdu rakovnický trenér Josef Ostaš.

HC 1972 Rakovník: Steidlová – Křikavová, Matoušková, Ohnemichlová, V. Škrancová, Čermáková, Somolová, Bašová, Stehlíková, Mánková, Daňková, Holubová, Přibíková, B. Škrancová.

AUTOR: Miroslav Koloc