Čtveřice Hraba, Dašek, M. Seemann a Beneš si navíc svými výkony opět důrazně řekla o nominaci na ME juniorů a MS mužů v hale 2011.

HC 1972 Rakovník - TJ PLzeň - Litice 4:3 (3:2)

První desetiminutovka přinesla Rakovníku vedení 3:1, když přesně stříleli Procházka, M. Seemann, který se do sestavy vrátil po zranění, a Jahoda. Soupeř, loňský finalista, se vzpamatovával postupně a ve 24. minutě dokázal srovnat krok. Rozhodující trefa přišla po několika předchozích slibných šancích až ve 38. minutě a v dramatické koncovce utkání rozhodl M. Seemann.

HC 1972 Rakovník - HC Plzeň-Bolevec 11:1 (6:1)

Utkání, ve kterém Rakovník zvolil taktiku napadání soupeře už na jeho polovině hřiště, bylo rozhodnuté prakticky během prvních patnácti minut.

Skóre otevřel Hornof, ke kterému se přidali Procházka a Jahoda, ve 12. a 15. minutě navíc Hornof a Dašek dokázali trestat Bolevec i z penalt. Rakovnické galapředstavení na pražské palubovce pokračovalo i po přestávce, kdy se ke střelcům z prvního poločasu navíc zapsali i Beneš a kapitán Ostaš.

„V duelu se třetími Liticemi nás i přes návrat M. Seemanna a Procházky do sestavy zlobila koncovka, ale i tak jsme ne zrovna jednoduchý zápas dokázali rozhodnout dvě minuty před koncem. Bolevec jsme zaskočili hodně aktivním napadáním.

Spokojenost je určitě, vedeme, ale nesmíme podlehnout euforii, rozhodovat o medailích a titulu se bude až v play off, které už máme jisté, poslední lednovou neděli opět v Edenu,“ uvedl pro Rakovnický deník hrající trenér Pavel Hraba.

HC 1972 Rakovník: Hraba, J. Seemann - Ostaš, Gregor, Dašek - Hlína, Hornof, Beneš, Jahoda, Procházka, M. Seemann.

MIROSLAV KOLOC