Atlantic Rakovník – Čechie Slaný 0:7 (0:5)

„Bohužel se nám nepovedla předsezónní příprava tak, jak jsme si naplánovali. Sešli jsme se pouze ke dvěma tréninkům, což se projevilo na naší nesehranosti. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v tom, že my hráli fotbalovým stylem a oni futsalovým. Samozřejmě to nemohlo dopadnout jinak než výhrou futsalového stylu," uznal hráč Atlanticu Marek Tvrz. Ten také věří, že výkony půjdou během sezony nahoru. „Musíme pracovat za pochodu a nyní na pravidelných trénincích dohnat předsezónní manko. Věřím, že v soutěži nebudeme jen do počtu a postupně se zvedneme."

Rakovničtí chtěli hosty zaskočit aktivitou, ale výsledkem toho byla hrubá chyba v obraně, kdy se hostující hráč objevil sám před brankářem Kabelem a otevřel brankový účet utkání – 0:1. Hosté se prezentovali jako zkušený tým, který hrál ze zabezpečené obrany a chodil do rychlých brejků, když trestal chyby v rakovnické defenzivě. Domácí se také dostali do šancí, ale bývalý ligový brankář Kudrna byl vynikající a nenechal se překonat.

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry, kdy Atlantic útočil do zabezpečené obrany hostů, kteří spoléhali na rychlé brejky. Rakovničtí ve své premiéře zaslouženě nestačili na rivala ze Slaného, kterému podlehli 0:7.

Atlantic Rakovník: Kabele – Tvrz M., Sklenka, Somol M., Hamouz R., Tvrz P., Červený J., Faigl. Trenéři: Tomáš Rendl a Adam Doležal.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod