SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 1:7 (1:4)

Rakovníku vyšel dokonale začátek utkání, když se krátce po sobě trefila K. Hanzlová na 0:2. Domácí tým v čele se třemi reprezentantkami přidal na obrátkách, ale ani to nestačilo na kolektivní výkon hostů, který dirigovala kapitánka Fojtíková. Z práce celého družstva pak těžila střelkyně K. Hanzlová až na 0:4, za Slavii snižovala těsně před přestávkou po individuální akci Capouchová. Rakovník diktoval tempo i v druhém poločase, navíc gólmanka Wittmannová vychytala pokus Bížové i dva trestné rohy Vařekové. A tak uhodilo opět na druhé straně po kolmém vysunutí Kolocové na K. Hanzlovou už si nejlepší střelkyně soutěže věděla rady, po dvou závarech v kruhu se před gólmankou Slavie pak nejlépe dvakrát zorientovala Čermáková. Další šance Fojtíkové, K. Hanzlové i Kolocové sice volaly po desítce, což se nepodařilo, ale i tak hlediště v Edenu nevycházelo z údivu. V 58. minutě pak při trestném rohu Vařeková trefila míčkem Steinbachovou a výsledkem byla nepříjemná zlomenina klíční kosti. Pohodová hra rakovnického týmu do branky pustila okusit atmosféru zápasu i náhradní gólmanku Holečkovou.

„Holky zahrály velmi dobře, i když tam některé chyby byly, zaslouží velkou pochvalu za způsob, jakým zápas odehrály, a výsledkem je až nečekaně vysoká výhra,“ reagoval na utkání trenér Jaroslav chytrý.

HC 1972 Rakovník: Wittmannová (65. minuta Holečková) - Knorová, Kuchárová, Kalinová, Hubálková, E. Holubová, Fojtíková, Čermáková, K. Hanzlová, Kolocová, Vorlová, Steinbachová, Smékalová, Hrachová.
Trenér: Jaroslav Chytrý.

Autor: Miroslav Koloc