Ve školním prostředí se Rakovničtí zřejmě cítili jako malí školáci, neboť po chybách zahodili i dobře rozehrané partie a odjeli domů s výpraskem 1:7, když remizovat dokázali pouze Plíva a Kozlovský. Špatně své partie rozehráli Grulich, Spilka a Dočekal, zatímco Satranský, Volf a Homola prohráli pozice, ve kterých stáli lépe. Každý den nemůže být posvícení, a doufejme, že pořádný kýbl smůly si Rakovničtí již vybrali a nyní budou mít také trochu štěstí.
Mnohem lépe dopadlo družstvo ČL Kolešovice v regionálním přeboru. Kolešovičtí přivítali doma soupeře ze Zdic. Obě družstva nastoupila s několika náhradníky, což vypadalo jako výhoda pro domácí. Ti se také výhrami Kantoříka a Kočího brzy ujali vedení 2:0. Pak ale Šlégr prohrál s žákyní. Přesto domácí po výhře Fojtíka a remíze Netíka nasadili k trháku a vedli 3,5:1,5. Stačilo tedy již získat 1 bod ze tří partií a zápas vyhrát. Tato meta se však ukázala jako nedosažitelná. Procházka prohrál s malým žáčkem a Hinz překvapivě prohrál po chybě v propočtu. Za stavu 3,5:3,5 se tedy začínalo znovu a vše záleželo na výsledku partie Hejdy, který měl ve střelcové koncovce o pěšce méně. Naštěstí soupeř koncovce moc nerozuměl a svou výhodu nedokázal prosadit. Zápas tak skončil remízou 4:4, se kterou nakonec byla spokojena obě družstva.
Mládež

V sobotu 12.1. pořádali rakovničtí šachisté 5.turnaj základního kola regionu C2 mládeže. Na turnaj přijelo celkem 59 dětí z celého regionu, z nichž celých 10 bylo z rakovnického okresu. Na domácím turnaji neudělaly rakovnické děti žádnou ostudu i přesto, že favorizovaný Wasserbauer se pro nemoc nemohl zúčastnit. Jeho neúčast dokázal svým výkonem nahradit Pokorný, který získal v kategorii H16 bronzovou medaili. V téže kategorii hned za ním skončil Folbr a po dvouleté přestávce se dá za úspěch považovat i 10. místo Hejdy. V kategorii H14 se konečně chytil Bauer a obsadil pěkné 8. místo. Nezklamali ani Hanzl a Krátký, kteří obsadili 12. a 17. místo. V kategorii H12 skončila Vaňková (náš jediný zástupce) na 7. místě a uhrála si 4 výkonnostní třídu. V kategorii H10 byl nejúspěšnější Honza Kotyk na 4. místě. Úspěšní byli i sedmý Andrt a osmá Pokorná. V kategorii mladších dívek pak zvítězila Vaňková a stříbrnou medaili získala Pokorná.