TJ Plzeň Litice – HBC Rakovník
2:1 po sn (1:0, 0:0, 0:1)
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

V prvním zápase si odpykal druhý stop Brožek a mužstvo nastoupilo v devíti hráčích. Vedení se ujali domácí již v deváté minutě, když proměnili přesilovou hru. Hostům se povedlo vyrovnat až na začátku třetí části hry. To si Koláček doběhl svoji střelu vyraženou brankářem a bekhendovým blafákem vyrovnal. Nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. Na straně hostů se neprosadil žádný z exekutorů, o výhře domácích tak rozhodl poslední hráč, který bekhendovým blafákem překonal Hubálka.

Do odpolední odvety už mohli rakovničtí trenéři postavit dvě pětky, a proto čekali, že to jejich svěřence povzbudí a předvedou svoji hru, se kterou se v podzimní části soutěže dostali do vedení v tabulce. Opak byl pravdou. Pohyb většiny hráčů se příliš nezlepšil a vzhledem k množství chyb, které při hře vyprodukovali, bylo téměř zázrakem, že po první třetině prohrávali jen o gól. Vedení se ujali domácí po nedůrazu Hluštíka u mantinelu v obranném pásmu a po tečované střele jednoho z domácích útočníků. Rakovnickým se nedařilo vůbec nic a ke zlepšení výkonu jim nepomohlo ani pět přesilových her. V útoku si nedokázali poradit s pozornou obranou hrou domácích a ve svém pásmu dělali někdy až neuvěřitelné chyby. Když už trenéři Němeček s Brožkem začali přemýšlet o power – play, tak domácí minutu a čtvrt před koncem zápasu rozhodli vstřelením druhé branky. Hosté se ještě pokusili o nemožné a přeci jen odvolali po zisku útočného pásma brankáře Hubálka ze hřiště, ale k ničemu jejich snaha nevedla.

„Není k tomu co říct! Někteří hráči by se měli zamyslet nad tím, jestli tento sport chtějí dělat. Přijde mi, že někteří si jedou o víkendu zahrát jen proto, aby se doma nenudili. Myslet si, že už uhráli play off, tak tím pro ně sezona končí, je špatné. Jejich přístupem jsem hluboce zklamán,“ uvedl po utkání Roman Němeček.

HBC Rakovník: Hubálek - Cafourek, Pavlák, Brožek, Koláček, Schierl, Mejtský, Martínek, Hluštík, Zechovský, Kundrat. Trenéři: Marek Brožek, Roman Němeček.