Začneme u mužů, jakou soutěž Rakovničtí budou hrát a proč?
První ligu jsme přenechali klubu ČZU Praha. My už si ji zahráli a nutno podotknout, že domácí hráči se v posledním roce do hry dostali jen sporadicky. Dříve měla spolupráce s Prahou smysl. Dnes jsme viděli v sestavě Rakovnických jen Jirku Fojtíka, a to je málo. Přihlásili jsme proto Krajský přebor I. třídy. Takhle se zapojí více místních hráčů, máme jich cca 9 – 10, zapojit se mohou i naši starší a domovští hráči. Trenérem týmu bude Michal Kriško st. Bohužel stále řešíme finance, nemáme pouze jeden tým… Soutěž v hale startuje 5. října.

Dále naši muži hrají i KP II. třídy na antuce, to zůstalo stejné. První zápas sehraje naše béčko 24. srpna a hned za týden mohu diváky pozvat na derby mezi VKR B a Lokomotivou.

Pochopitelně pod vás spadají i ženy a mládež, právě něžné pohlaví bude hrát od podzimu nejvyšší soutěž, jaký byl postup?
Naše holky vyhrály Středočeský kraj a díky naplněnosti družstev automaticky postoupily do kvalifikace o druhou ligu. Nevědělo se, co bude dál, protože polovina hráček vyšší soutěž nechtěla. Na druhou stranu se nám nechtělo vypouštět zápas. Skončili jsme na postupovém místě  a museli jsme do II. ligy jít. Soutěž se nedala prodat, pustit, jedině odhlásit oddíl, a to bychom nemohli hrát vůbec nic. V současné době, kdy je 2. liga přihlášena, je stále polovina lidí, kteří nejsou pro, ale myslím si, že je to zbytečná obava. Hráčky se bojí názvu LIGA, ale samy ani netuší, že úroveň v této soutěži šla dolů a nebude zas tak složitá. Já, jakožto rozhodčí, mohu toto posoudit a věřím, že se hrát dá. Přitom všem si nepohoršíme ani finančně při dojíždění, vzdálenosti k venkovním zápasům jsou zhruba stejné.

Ještě jeden ženský tým můžete vidět v hale, a to soutěž KP I. třídy. Třetí tým VK Rakovník B bude hrát II. třídu na antuce.

Kolik má ženský celek hráček a jak vidíte jejich šance ve 2. lize?
V této soutěži jich bude tak 9, není to mnoho, ale dá se s tím hrát. Myslím a věřím, že i v okleštěné sestavě sedmi lidí si spodek tabulky uhrají. Navíc máme nějaké potenciální nástupkyně.

Určitě jste přemýšleli nad tím, aby se zápasy jednotlivých týmů moc nekryly, v případě malého počtu by pak mohli hráči i hráčky kroužit, je to tak?
Ano, to právě chceme. Rozlosování už máme a mockrát se nám zápasy nekryjí. Dokonce to vychází i tak, že každý týden hraje někdo doma, a tak to bude atraktivní i pro diváky, kteří mohou volejbal sledovat pravidelně. Sportovní hala je pro nás finančně dost nákladná, zvažovali jsme odchod jinam. Nyní je vše už vyřešeno a budeme tam znovu hrát, zejména kvůli souběhům jednotlivých družstev.

Už víte, kdo bude trénovat ženský první tým?                                                                                                                                                     To je otázka, trenéra sháníme a holky by ho potřebovaly. Jednáme ještě s pražskými kluby, chtějí nám vyjít vstříc a doplnit náš tým perspektivními mladými děvčaty, ale i zkušenými hráčkami.

Jak se vede mládeži?
Máme tým kadetek a juniorek. Dále je zde přípravka -žákyně, které ještě soutěže nehrají.  Holky vede Monika Bechnerová. Myslím, že týmy pracují dobře. Mají v plánu soustředění v Jesenici, tak je vidět, že na sobě pracují.

Bude potřeba sehnat peníze i na jiné věci, než na dopravu a pronájem?
Toto bude určitě nejtěžší, zároveň ale řešíme i nové dresy, protože nyní jsou nová pravidla, jaké musí být a co na nich být nesmí atd., my tedy budeme muset kupovat i další sadu.