Každých pět let se podobná akce v Rakovníku koná a má už tedy delší tradici. Letos se oslavy vydařily, alespoň podle slov předsedy VK Rakovník a jednoho z hlavních organizátorů Petra Němečka.

Jak probíhaly přípravy?
Přípravy byly trochu hektické, ale to k takovým oslavám asi patří. Zkomplikovala se situace v Příbrami s naším sponzorem, ale myslím si, že se nakonec sobotní den podařil.

Kolik lidí jste očekával a kolik jich nakonec dorazilo?
Očekávali jsme všichni velkou návštěvu. S propagací jsme dělali, co jsme mohli, nic jsme nikde neošidili. Na venkovní utkání KP přišlo celkem dost lidí, v hale bych možná čekat návštěvu větší. I když tam se to tolik nezdá. Řekl bych obecně, že lidí, kteří se u volejbalu pohybují, přišlo dost, ale čekali jsme možná trochu více z řad diváků a pozorovatelů. Ono bylo hezké počasí, mnozí možná vyrazili na chatu a nebo ven, takže to mohlo být i tím.

Jak celý den uprašoval?
Od rána se v Čermákových sadech odehrávaly zápasy KP II. třídy mužů a žen, poté se akce přesunula do haly, kde bylo k vidění exhibiční utkání mužů – bývalí hráči VKR versus legionáři VKR, neboli jak my říkáme: ti více a méně rakovničtí. Potom následovalo další exhibiční utkání extraligových družstev Kocouři VAVEX Příbram – VolleyTeam ČZU Praha. Příbram vyhrála. U ostatních zápasů nejsou výsledky až tak důležité.

Zajímavý byl jistě i večer…
Ano, cca od 20 hodin proběhlo slavnostní setkání všech, kdo chtěli přijít, popovídat si a pobavit se v DDM Rakovník. Byla to taková zábava, kde se vzpomínalo, pilo a klábosilo. Mimo to tam bylo vystaveno plno dobových materiálů a fotografií, které si mohli návštěvníci prohlédnout.

Taková akce jistě něco stojí, budete slavit za pět let znovu?
To máte pravdu. Musím poděkovat všem, kteří finančně přispěli, jmenovitě Městu Rakovník, hejtmanu Středočeského kraje a firmám Invera, Froněk dopravní stavby, Marius Pedersenn a Varia grafic, bez nich by to určitě nešlo. Také chci poděkovat všem, kteří se na organizaci oslav podíleli. Nevíme, zda to budeme slavit u příležitosti 95 let. Ono to vždy záleží právě na financích. Možná to jednou vynecháme a vrhneme se rovnou na stovku, uvidíme…

Hezky a diplomaticky uzavřel náš rozhovor Petr Němeček, na kterého oslavy zapůsobily vesměs kladně.