Nejkrásnější pohled je na spokojené a zdravé děti, nejlevnější radost je jejich úsměv, nejkrásněji nás pohladí jejich upřímná slova a nejvíc zahřeje jejich láska…

A proto je exhibiční a kulturní akce Boxeři dětem věnovaná právě jim.

V pátek od 19 hodin se v Kulturním centru v Rakovníku odehraje jedna velká show, kterou uvede známý moderátor Petr Mendík a postupně vám představí několik zápasů v boxu, kde budete mít možnost vidět své kamarády, ale i známé tváře z rakovnického prostředí.

Zazní zpěv, děti budou tancovat, soutěžit a především vás budou všichni bavit. Kouknete se na bojové sporty trochu jinýma očima. Přípravy jsou v plném proudu a my jsme se zeptali hlavního organizátora Radka Červeného, který se svým oddílem TJ TZ už má hlavu nejspíš v „pejru", na co se můžeme nejvíc těšit…

Jaké máte pocity z letošního ročníku? Vrátí se vám to vynaložené úsilí?
To se dozvíme až po skončení. Teď lítám jak blázen, nevím co dřív… Mám strach, aby přišlo dost lidí a líbil se jim náš program, děláme pro to maximum, ostatně jako každý rok. Nicméně výtěžek nejde do naší kapsy, ale na dětské oddělení rakovnické nemocnice, tak doufám, že to nebude lidem lhostejné.

Na co se mohou diváci těšit?
Uvidí několik zápasů v boxu, ale pozor, není to klasický box, bude to exhibice, boj fér play, přesto slibují zápasy velkou podívanou. Mezi hosty jsou doktoři, policisté a další známé tváře města a proti nim se postaví naši boxeři z oddílu. To ale není to jediné. Přijedou opět známé osobnosti jako Ruda Kraj, Marek Šimák a další. Celý večer nás budou provázet dětské úsměvy v podobě vystoupení, tancování, zpívání atd. Budeme opět soutěžit, letos trochu jinak…

Prozradíte něco?
Prozradím jen to, že bude zajímavé sledovat, jak si chlapi poradí s úkoly jako např. nalíčit a učesat dívku. Pak se samozřejmě slosují vstupenky a ve hře máme prasátko, mobilní telefon a další pěkné ceny.

To bude asi zajímavé, stejně tak jako obrazy od dětí, které už jsme měli šanci vidět a jsou moc krásné a povedené, jak se o ně bude hrát?
Obrazy se budou dražit, odnese si je ten, kdo dá do kasičky pro děti nejvíc peněz, to je už známá věc. Opravdu musím uznat, že letos to nejsou jen malby, ale zapojeno je mnohem víc fantazie, za kterou můžeme poděkovat sestřičkám, protože ty se letos hodně snaží. Kromě dvou obrazů budeme dražit také židličky, které vyrobili učni z ISŠ Jirkov. I ty jsem už na vlastní oči viděl a opět musím smeknout…

Opět se bude boxovat ve starém ringu, který jsme mohli vidět ve filmu Pěsti ve tmě, máte nějaké překvapení s tím spojené?
Samozřejmě, dva borci si na sebe obléknou dobové oblečení, připomínající právě natáčení tohoto slavného filmu a postaví se proti sobě k zápasu.

Uvidíme boxovat také děti? Když je to hlavně pro ně?
No jasně. Uvidíte kluky i holky okolo 10 let, kteří bojují dohromady. V takovém věku nejsou ještě vidět rozdíly, a tak se může stát, že to malá slečna chlapci pěkně natře (smích).

Kdo bude sedět v porotě?
Máme tři ženy: Paní Nejdlová, Škábová, Zouplnová a pány Matouška a Koloce.

Co je reálné, aby děti z výtěžku viděly?
Kromě nějaké částky, která bude záležet na účasti, dražbách i jednotlivých sponzorských darech, dostanou od nás děti dupačky a ponožtičky.

Také jsme si přečetli, že doktor Ivo Trešl bude lámat desky jako tenkrát Karel Kaňka, co je na tom pravdy?
No samozřejmě. Karel bude na Ivouše dohlížet, a to uvidíte věci (smích).

A co slibovaný zápas sumo?
To očekávejte až ke konci celé akce, bohužel nesmím nic prozradit, tak se nechte překvapit a přijďte se podívat… Budeme moc rádi.

Vstupenky na Boxeři dětem si můžete zakoupit přímo v KC Rakovník u pokladny za 130 Kč (viz. otevírací hodiny), na místě vstupenky ještě budou, ale za 150 Kč.

BOXERSKÉ ZÁPASY: Tereza Kotálová x Zuzana Polcarová, Petr Šnídl x Radek Červený, Radek Čermák x Juraj Vrbjar, Jiří Havránek x Michal Kotál, Michal Kronich x Petr Červený, Michal Urban x Michal Hamouz, Josef Dašek x Serži Korobka, Marta Gregorová x Libuše Macáková. Změna účastníků vyhrazena.