Rakovník – Plzeň Litice 3:2

Lídr tabulky zažil v Rakovníku katastrofickou úvodní pětiminutovku, ve které domácí vybojovali dva trestné rohy a stoprocentní úspěšnost na dva nula v nich slavil Jahoda. Rakovník pak proti běhavému a útočně naladěnému soupeři vsadil na jistotu obranných řad a rychlého protiútoku, ve 13. minutě odešel na lavičku po souboji s Nicklasem s tržnou ránou na hlavě Martin Seemann, ale do přestávky Rakovník vedení uhájil, když jedinou litickou branku vstřelil právě Nicklas.

Ve druhém poločase byli v silném dešti aktivnější hosté a Jan Seemann se měl v brance co otáčet. Předvedl hned několik fantastických zákroků proti Matouškovi, Nicklasovi a Uhlířovi, ale ve 40. minutě Hes přece jen vyrovnal na 2:2.

Takový stav svítil na ukazateli ještě v 57. minutě a naděje na postup do play off se HC 1972 pomalu vzdalovala. Pak pronikl M. Seemann po pravé straně před litickou branku a vybojoval poslední šanci z trestného rohu. Ten vystřelil do gólmanových betonů a odražený míček pohotově umístil do branky na 3:2 kapitán Radek Ostaš.

Závěrečný dvouminutový tlak hostů pak Rakovník takticky ustál a radoval se z vydřeného vítězství.

„Tentokrát jsme to ubojovali. Vyšel nám důležitý náskok na začátku, výborně zachytal Honza Seemann, celý tým dřel o šanci na play off a povedlo se. Budeme se snažit i v semifinále o postup, uzdravuje se nám Kopřiva, snad bude Procházka, ale chybí stále Skála a Pepa Trejbal. Teď jsme šťastní z výhry a že postupujeme ze čtvrtého místa,“ okomentoval vítězný duel i vyhlídky na play off trenér rakovnického družstva Pavel Hraba.

K němu se přidal i kapitán Radek Ostaš. „Těžké utkání, jsem rád, že se nám to dvě minuty před koncem povedlo takhle rozhodnout a budeme bojovat dál,“ jásal kapitán týmu.

Finálové play off o Mistra republiky 2019 uvidí hřiště v Plzni Liticích, muži HC 1972 Rakovník nastoupí v sobotu 1. června o 17.45 hodin znovu proti domácím TJ Plzeň Litice, druhé semifinále tvoří SK Slavia Praha s Bohemians Praha. Finále je na programu o den později.

Branky: Jahoda 2, R. Ostaš – Nicklas, Hes. Poločas: 2:1. Rakovník: J. Seemann – Dašek, R. Ostaš, Kopřiva, Branšovský, J. Ostaš, Krejčí, Klaban, Jahoda, M. Seemann, Tran, Jílek, Jan Trejbal, Karafiát. Hrající trenér Pavel Hraba.