HBC Nové Strašecí – HC Jestřábi Přelouč 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)

Čtyři branky během čtyř minut! Takový byl nástup Nového Strašecí do třetí třetiny v domácím zápase 1. České národní hokejbalové mužů s přeloučskými Jestřáby. Hosté vedli po dvou třetinách 3:2, svůj náskok ale velmi rychle ztratili a zmohli se jen na snížení. Nové Strašecí vyhrálo 6:4 a upevnilo si druhé místo v tabulce.

Přeloučští Jestřábi trestali chyby v rozehrávce domácích a po první třetině vedli 2:0. Šnobl v brance Strašecí se nestačil divit, jaké chyby kupili jeho spoluhráči. Rozehrávka vázla, komunikace obránců s útočníky byla nulová a Šnobl se zlobil. A měl proč.

Do druhého dějství jakoby ale nastoupilo na hřiště jiné mužstvo. I když Jestřábi stále drželi vedení, bylo to Nové Strašecí, které diktovalo tempo hry. Jen gólově se převaha domácích neprojevovala. O převaze party z Kocourku ve druhé patnáctiminutovce svědčí i počet střel – 17:9. Domácí se dostali do zápasu brankou Petruse, který tak napravil své zaváhání z první třetiny, kdy šli hosté po jeho chybě do dvoubrankového vedení. Když měli domácí vyrovnání na holi, obránce Porcal fauloval a Přelouč nabídnutou početní výhodu proměnila. Horáček s Duchoněm se nedohodli na modré čáře, čehož hosté využili k jednoduchému přechodu do pásma. Hostující Marvan tečoval střílenou přihrávku a Východočeši znovu vedli o dvě branky. Tlak domácích se ale stupňoval a přišla zasloužená odměna. Nejprve měl velkou šanci Horáček. Míčku chybělo několik centimetrů, aby přešel brankovou čáru. Poté ale našel Průša před brankou volného Lva, který pod padajícím Krausem snížil na 2:3.

Už po šestnácti sekundách třetí části hry nahodil Douša od poloviny hřiště míček na branku. Kraus zaváhal a Doušovo nahození skončilo k údivu všech v brance. Ani šťastný střelec svému zásahu nechtěl věřit. Bylo ale vyrovnáno! O dvě minuty později přišel pro Přelouč další šok. Průša našel zpoza branky volného Leva, který zavěsil pod horní tyčku a domácí poprvé v zápase vedli. Uběhlo pouhých 41 sekund a Kraus lovil míček ze své sítě znovu. Dvojice Ryss, Horáček už poněkolikáté v sezoně předvedla svou zbraň. Kapitán Ryss vyhrál buly přesně na hůl Horáčkovi, jenž z první propálil gólmana hostů. Pak přišla slabší chvilka Milana Porcala. Na polovině hřiště hokejovým způsobem sestřelil hostujícího Kopeckého a vyfasoval trest na 5 minut + do konce utkání. A hosté cítili šanci. Během necelých tří minut se zápas naprosto změnil. V tu chvíli bezradná Přelouč se chtěla vzpamatovat a vzala si oddechový čas. A odpověď Nového Strašecí? Gól v oslabení na 6:3. Lev vypálil po vhazování v útočném pásmu, Kraus míček jen vyrazil a nikým nehlídaný Průša navýšil skóre. Hosté dokázali zápas zkorigovat dvě minuty před koncem a odvezli na východ Čech porážku 4:6.

Branky: 29. a 33. Lev (na obě Průša), 20. Petrus, 31. Douša (Kuna), 34. Horáček (Ryss), 35. Průša (Lev) – 2. Raška (Čapek), 15. Čapek, 22. Marvan (Tesák, Štefanský), 44. Kopecký (Čapek). Vyloučení: 4:6, navíc Porcal 5 + do konce utkání – Štefanský 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 65.

HBC Nové Strašecí: Šnobl – Kuna, Douša, Husák, Porcal (od 35. Beznoska), Duchoň, Daenemark – Lev, Průša, Černý – Hošek, Petrus, Němec – Horáček, Ryss, Čížek. Trenér: Jiří Veselý. (fery, hopr)