„Tato výhra je naprosto překvapující a o to více těší. Po většinu zápasu jsme dodržovali to, co jsme chtěli, 
a to využít „rychlosti" soupeřových obránců. Pokud mají čas, tak dokážou rozehrát, a to jsme nechtěli dovolit. Opět nás podržel brankář, jsem rád, že mi kluci příjemně motají hlavu," byl spokojen hrající trenér Novostrašeckých Jan Falař, kterého zároveň těší, že jeho svěřenci dokáží vyhrát i proti těžkým soupeřům. „Avizoval jsem v šatně, jak před tímto, tak v podstatě před každým zápasem, že můžeme porazit kohokoli, ale musíme bojovat jeden za druhého. A zrovna dnes každý nechal na hřišti to, co mohl. Jsme na dobré cestě."

V samotném duelu dal Jan Falař v brance přednost Lukáši Dvořákovi před Jakubem Liškou. Právě Dvořák se novostrašeckému lodivodovi odvděčil hned v úvodu několika solidními zákroky. Hosté úvodnímu náporu Přelouče odolali a ve 12. minutě šli zásluhou Brady do vedení – 0:1. I nadále však byli aktivnější Východočeši. Ti už se minutu před koncem první třetiny téměř radovali z branky. Míček totiž po nebezpečném závěru poskakoval v brankovišti, odkud jej na poslední chvíli dokázal odpálit Douša.

Po změně stran se hra vyrovnala, přesto se domácí málem dočkali vyrovnání. Po dalším nepříjemném závaru se míček od betonu Dvořáka odrazil, avšak jen do tyče. Na druhé straně spálil podobnou šanci Čadek a neuspěl ani Falař.

Přelouč se dočkala vyrovnání ve 24. minutě, kdy se trefil její kapitán Svoboda – 1:1. Novostrašečtí dokázali zareagovat tím nejlepším možným způsobem. Čadek využil přesilovou hru, když z osy hřiště vymetl levou šibenici domácí svatyně – 1:2.

Třetí část zvládli žlutomodří mnohem zkušeněji než v minulém utkání v Dobřanech a poctivým výkonem postupně kráčeli ke třem bodům. A když kapitán Duchoň povedeným bekhendovým zakončením nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci a hosté přežili i závěrečné oslabení 6 proti 3 umocněné odvoláním brankáře, mohli se radovat novostrašečtí hokejbalisté z cenných tří bodů.

Branky a nahrávky: 24. Svoboda (Mucha) – 12. Brada (Zeman), 26. Čadek (Kmeť, Lev), 41. Duchoň T. (Duchoň O.)

HBC Nové Strašecí.: Dvořák (Liška) – Douša, Duchoň T., Lev, Samšuk – Falař, Čadek, Kmeť, Zeman, Brada, Duchoň O., Dundr, Husák, Čížek.

Autoři: Josef Rod, Ondřej Duchoň