HBC Nové Strašecí – SHC Opava 3:2 SN (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Dva body proti silné Opavě překvapily i hrajícího trenéra Novostrašeckých Jana Falaře. „Opět nečekané body. Vím, že to bude znít jako klišé, ale pořád se díváme pod sebe, ne nahoru. S trochou štěstí jsme mohli mít body tři, ale nesmíme být nenažraní. I soupeř měl šance, takže remíza je zasloužená. V nájezdech jsme se klasicky trápili, naštěstí Opavští na tom byli ještě hůře," řekl Falař, jenž již vyhlíží víkendový domácí duel. „Teď už jdeme vstříc derby s Kelty, neberu nic než tři body, už jen proto, že nám vloni přáli sestup."

V samotném utkání se domácí dostali do vedení v 10. minutě, kdy Douša vybídl Bártu, ten předložil Čížkovi, který bekhendem otevřel skóre – 1:0. Slezané následně přidali a ve 22. minutě vyrovnal hostující kapitán Christ 1:1. Dvě minuty před koncem prostřední části využil kapitán „Bubáků" Douška dvojnásobnou přesilovku a vrátil domácím vedení – 2:1.

Opava dokázala hned na začátku třetí části srovnat a výsledek 2:2 vydržel až do konce. Následné samostatné nájezdy rozhodl až v 7. sérii novostrašecký Schreirer.
Po osmi zápasech se Novostrašečtí nacházejí na 7. pozici a v neděli od 14 hodin je doma čekají Kelti.

HBC Nové Strašecí: Dvořák (Liška) – Douša, Duchoň T., Lev, Soukup – Falař, Čadek, Kmeť, Samšuk, Bárta, Čížek, Husák, Brada, Duchoň O., Zeman.