Svítkov Stars – HBC Nové Strašecí 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Hosté od úvodu vsadili na defenzivní taktiku a blokem ve středním pásmu se snažili rozbíjet domácí útoky. To se jim relativně dařilo a navíc si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí. V první velké šanci se objevil Samšuk, míček mu ale na hrbolatém asfaltovém povrchu na poslední chvíli uskočil a z ložené šance nebylo nic. Podobně dopadla šance Duchoně, který se po nahrávce Soukupa zjevil sám před brankářem Černickým. Zbytek třetiny patřil domácím. Ti dokázali modrožluté několikrát uzavřít v obranném pásmu a zle jim zatopit. Úvodní branku ale vstřelili po útočné standardní situaci hostů. Rychlý protiútok zakončoval z pravé strany Waber. Míček se poté od zadního mantinelu odrazil k Doletalovi, jenž zavěsil pod horní tyč – 1:0.

Úvod druhé části velmi poznamenalo dvojnásobná přesilovka hostů. Tu zužitkovali domácí po minutě a půl, když zakrytého výhledu brankáře Dvořáka využil ranou od modré obránce Šafara – 2:0. Po druhém inkasovaném gólu měli navrch hosté, kteří byli několikrát blízko snížení. Čížek uspěl v útočném pásmu v souboji jeden na jednoho. Tváří v tvář domácímu brankáři ale ani nadvakrát neuspěl. V dalších solidních šancích se zjevili Kmeť s Čadkem. Ani oni ale nebyli natolik důrazní, aby se mohli radovat ze vstřelené branky a poukázali tak na jeden z největších problémů Bubáků – vstřelování branek. Střeleckou nemohoucnost pak mohli na konci třetiny potrestat domácí. Hosty ale několika zákroky podržel Dvořák.

I třetí třetina přinesla poměrně vyrovnaný průběh. K pojistce tří bodů byli v úvodu několikrát blízko Pardubičtí. Dvořák však třetí branku pustit nechtěl. Jednou mu pomohla i branková konstrukce. Na druhé straně mohl zápas ještě zdramatizovat Duchoň, kterého vybídl k zakončení Čížek. Ani on ovšem neuspěl, a tak hosté minutu před koncem odvolali brankáře. Toho využili domácí, když se do prázdné branky trefil pět vteřin před koncem Hracíř a upravil na konečných 3:0.

„Vyrovnané utkání, které opět rozhodla naše střelecká nemohoucnost. Když už zahrajeme celkem slušně dozadu, nedokážeme dát gól. Šance si vypracujeme, ale nevyužijeme. To je důvod toho, proč jsme tam, kde jsme. Dneska k naší smůle nevyhrál lepší tým, ale za to si můžeme jen my sami," shrnul smutný výčet zápasu novostrašecký trenér Jan Falař.

Novostrašečtí po minulém tříbodovém víkendu na jihu Čech vyšli opět naprázdno a po výhře Brna jim náleží předposlední, 19. pozice.

HBC Nové Strašecí: Dvořák (Čadek) – Samšuk, Douša, Lev, Soukup – Wittmayer, Čadek, Kmeť, Čížek Jan, Brada, Duchoň O., Ševčík.