HBC CSKA Karlovy Vary – HBC Nové Strašecí 4:5 SN (1:1, 2:0, 1:3 – 0:1)

Před utkáním se oba soupeři nacházeli na dvou posledních místech tabulky a o důležitosti zápasu, také vzhledem k blížícímu se konci základní části, nebylo pochyb. Novostrašečtí po neúspěšném výjezdu na východ posílili kádr o pětici hokejistů z Kladna či Berouna. Jmenovitě šlo o útočníky Redlicha, Machače, Šilhavého a o zadáky Kehara a Drdu. Všech pět nových akvizic poskládal trenér Jan Falař do jedné formace.

V úvodu utkání se zejména na hostujících hráčích projevovala nervozita. Když už se zdálo, že se začíná hostující celek osmělovat, tak přišla doslova pohroma. Nahození přes dvě třetiny v podání domácích pohodlně lapil brankář Dvořák. Následnou rozehrávku ale fatálně nezvládl a míčku se snadno zmocnil útočník Bruštík a z otočky zametl míček za záda novostrašeckého brankáře – 1:0. Po inkasované brance se hosté ještě více tlačili dopředu. Neujaly se však pokusy Husáka, Wittmayera nebo Machače. Vyrovnání se hosté nakonec přece jen dočkali, když se v útočném pásmu míčku zmocnil Redlich a přesným švihem vymetl horní růžek Novákovy branky – 1:1. Domácí se uchylovali k rychlým kontrům, se kterými si ale hostující defenziva poradila, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina se Bubákům vůbec nepovedla. Modrožlutí se trápili v koncovce a přitom sami lacině inkasovali. V tutové šanci nejprve selhal Kmeť, který z bezprostřední blízkosti nastřelil jen výstroj brankáře Nováka. Po nadějných kombinacích tria Redlich – Machač – Šilhavý nemířil přesně první jmenovaný, aby se do vedení dostali opět domácí. Kolem Lva se obtočil Bruštík a překonal Dvořáka střelou na přední tyč – 2:1. Úplný vrchol zmaru pak pro hosty přišel pět sekund před koncem prostřední části hry. Tomáši Duchoňovi se nepovedlo míček vyhodit z obranné třetiny, ten se následně dostal do předbrankového prostoru, kde jej za záda Dvořáka uklidil pohotově Bauer – 3:1.

V kabině Středočechů proběhla po druhé třetině doslova bouřka. A na výkonu Bubáků to v třetí části bylo znát. Novostrašečtí začali totiž svého soupeře výrazně přehrávat a jedna útočná akce střídala druhou. Snížení přišlo
v 34. minutě, kdy Keharovu ránu od modré tečoval špičkou boty kapitán Douša – 3:2. Tlak hostů sílil a v 38. minutě bylo vyrovnáno, když si míček vyměnili Machač s Redlichem, aby Šilhavý zakončoval do prázdné branky – 3:3. Po delší době zahrozili také domácí, kteří se na Dvořáka řítili v přečíslení 2 na 1. Tentokrát se Dvořák zaskvěl a Bruštíkův pokus vyrazil betonem. A tak se radovali opět hosté. Další ukázkovou kombinaci předvedlo v útočné třetině opět trio Machač, Redlich, Šilhavý a poslední jmenovaný poslal modrožluté do vedení – 3:4. Karlovarským se podařilo vzápětí vyrovnat, kdy střelu od modré v podání Bauera dorazil za záda Dvořáka Frič – 4:4. Nervy drásající a velmi vypjatý duel tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.
Po třech sériích byl nerozhodný stav 1:1. a pokračovalo se tak formou tzv. náhlé smrti. Rozhodnutí přinesla až pátá série, ve které se trefil Redlich, zatímco Bauerovi míček na poslední chvíli vypíchl hokejkou Dvořák.

Novostrašečtí si tak z horké karlovarské půdy odvezli důležité dva body. V neděli 27. 3. od 14 hodin čeká Bubáky domácí duel s Teplicemi.
Trenér Jan Falař i přes výhru po nájezdech příliš spokojen nebyl: „Těsně před uzávěrkou přestupů se nám povedlo přivést pár posil, dnes všichni nováčci ukázali, proč jsme přistoupili ke kroku angažovat hokejisty. Je to věc, na kterou jsme vždy nadávali, viz Vary loňskou sezónu, ale pro naši záchranu v soutěži věc nezbytná. Trochu mě mrzí, že zbytek týmu si myslel, že se hráči Varů porazí sami. Po druhé třetině jsem musel v kabině zvýšit hlas, soudě dle obratu to trochu pomohlo. O některých hráčích soupeře se nebudu ani vyjadřovat, pořád stejní vygumovanci. Dva body důležité, ale v naší situaci je to ztráta!"

HBC Nové Strašecí: Dvořák (Čadek) – Lev, Duchoň T., Kehar, Drda, Husák, Douša – Samšuk, Wittmayer, Kmeť, Šilhavý, Machač, Redlich, Čížek Jan, Čadek, Duchoň O., Brada, Ševčík, Erlebach