HC 1972 Rakovník - HC President Praha 3:4 (1:2)

Domácí začali aktivně se snahou překvapit obranu soupeře a v první šanci se jako blesk objevil Petr Procházka, který obešel i gólmana Neussera, ale střela z úhlu zamířila jen mimo levou tyčku.

V 11. minutě pak rakovnická obrana zapomněla na volného Sitára, jenž přesně kolem Seemannovy pravé ruky otevřel skóre utkání, a aby toho nebylo dost, o sedm minut později proměnil Trávník trestný roh na rozdíl dvou branek.

Gólovou sprchu hostů pak přiškrtil Procházka před koncem poločasu na 1:2, ale hned po přestávce se znovu radoval President, když Bureš našel skulinu mezi Seemanovými betony na 1:3. Více než stovka diváků pak sledovala snahu domácích vyrovnat i další dva skvělé zákroky reprezentačního gólmana Neussera, posily z německého Mannheimu.

Ve 47. minutě však neměl šanci proti přesné teči Jahody po trestném rohu na 2:3, na druhé straně vynikl gólman Seemann proti Vymazalovi.

V 51. minutě ale i hosté trestný roh proměnili a ve zbývajícím čase začali hlídat dvoubrankový náskok. Jiskru naděje vykřesal deset minut před koncem Dašek přesnou střelou do šibenice, ale ani závěrečný tlak domácím kýžené vyrovnání už nepřinesl.

„Udělali jsme dnes chyby, které soupeři nabídli skórovat a dostat se hned třikrát během zápasu do dvoubrankového vedení, na které jsme už nestačili reagovat. Do rozhodujícího třetího zápasu dáme všechny síly, poučíme se z dneška při rozboru na videu,“ uvedl pro Rakovnický deník bezprostředně po utkání zklamaný Pavel Hraba.

HC 1972 Rakovník: J. Seemann - Ostaš, Dašek, Gregor, Prchal, Bouma, Hudeček, Jahoda, Hlína, Beneš, Hornof, Procházka, Šára, M. Seemann, hrající trenér Pavel Hraba.

MIROSLAV KOLOC