Za stavu 1:1 se semifinálová série stěhovala do Prahy. Bubáci, vedeni koučem Veselým a jeho asistenty, zraněnými Horáčkem a Ryssem, byli od úvodu třetího zápasu aktivnější a měli zápas ve svých rukou. Ďábly zatlačili do defenzívy, odměna v podobě první branky přišla ale až ve 12. minutě. Wittmayer využil nahrávku Sýkory a ukončil neprůstřelnost domácího Tomáše ve vyřazovacích bojích. I nadále byli hosté tím týmem, který diktoval tempo hry.

Nedařilo se mu ale využít šance. Sýkora v samostatném úniku nezakončil tak, jak chtěl. Poté pálil nad. V dobré příležitosti se ocitl i Němec, ale trefil jen konstrukci branky. I když favorit stále tlačil, jeho převaha byla spíše územní a domácím se dařilo držet Bubáky na dostatečný odstup od Tomášovy branky.

Zlom v zápase přišel v úvodu třetí třetiny. Sýkora ztratil na polovině hřiště míček a z následného brejku domácí vyrovnali. Jelínek si počkal na míček odražený od zadního mantinelu, otřel ho o Šnoblův beton a bylo to 1:1. Obraz hry se tímto gólem naprosto změnil. Zaskočené Strašecí polevilo a nedokázalo navázat na svůj výkon z předešlých dvou třetin. Přišel tak další trest. O pět minut později propadl na půlce Hořava a byl to opět Jelínek, kdo překonal Šnobla. Tentokrát kličkou do bekhendu.

Novostrašeckým se ale stále nedařilo nakopnout motory na sto procent. V závěru sice odvolalo brankáře. Ani to ale nepomohlo a pražský tým slavil vedení v sérii. I ve třetím zápase se tak potvrdilo pravidlo této semifinálové série – tedy to, že se z vítězství raduje tým, který nebyl lepší.

SK Ďáblové Praha – HBC Nové Strašecí 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 32. a 37. Jelínek (na první Košely, na druhou Tomeček a Šimon) – 12. Wittmayer (Sýkora, Černý). Vyloučení: 7:6, bez využití. Střely na branku: 27:26. Diváci: 100. Stav série: 2:1.

Čtvrtý zápas, který mohli Ďáblové proměnit ve svůj historicky první postup do finále národní ligy, začal pro pražský tým dobře. Na trestnou lavici putoval Průša a Bureš otevřel dorážkou skóre. Pro hosty to nebylo zdaleka poslední oslabení v první třetině – natož pak v celém zápase. Do konce první patnáctiminutovky putovali na trestnou lavici další tři hráči Bubáků. Ti si naopak proti čtyřce soupeře nezahráli v úvodní patnáctiminutovce ani jednou. I tak ale byli hosté aktivní, o čemž svědčí i poměr střel 12:17.

Ve druhé části pokračovala série vyloučení, tentokrát na obou stranách. Prostřední třetina, ve které se hrálo spíše ve čtyřech a někdy i ve třech, vyzněla ve prospěch Bubáků. Parta z Kocourku vstřelila dvě branky. O obě se postaral Lukáš Lev. Nejprve dorazil střelu Wittmayera a o 5 minut později využil brejku. Při přečíslení si vyměnil míček s Gengelem, který novostrašecké posílil pro důležitý zápas, a zakončil do prázdné branky.

V závěru třetiny pak neudržel nervy na uzdě domácí Košely. Neustál zákrok Porcala a poté ho na zemi kopl kolenem do hlavy, za což nemohl následovat jiný trest než trest ve hře. Pětiminutovou přesilovku posílenou ještě vyloučením domácího Kočky, využili hosté ke zvýšení náskoku. V dlouhé přesilovce se ale trefili jen jednou. Po brance Němce, který tečoval ránu Průši, svítilo na ukazateli 1:3 ve druhé minutě třetí třetiny.

V polovině třetí části hry ale přišel šok. Nejprve putoval na trestnou lavici Porcal a domácí zásluhou tečujícího Pavlíčka snížili. Závěr 40. minuty si aktéři zápasu budou dlouho pamatovat. Po dvou minutách od snížení přišlo vyrovnání z hole Vrábela. O 8 sekund (!) později už domácí vedli. Pavlíček se protáhl mezi obránci a trefil přesně šibenici. Vítěz základní části byl 5 minut od vyřazení a jeho fanoušci, kterých přijela padesátka, stále neúnavně povzbuzovali. V závěru se o slovo přihlásil Sýkora. V přesilové hře si počkal na přistrčení Suráka a od červené propálil Tomáše mezi betony. Čas 41:51 – vyrovnáno. Hned po vhazování mohl skóre otočit Wittmayer, ale pálil vedle. Dvě minuty před koncem přišlo novostrašecké vyloučení. Za útočný faul putoval na trestnou lavici Průša a Ďáblové mohli rozhodnout. Jejich početní výhodu ještě zvýraznil faulem Porcal. Ani dvojnásobnou přesilovku ale pražský tým k postupu nevyužil. V nastavení dostali výhodu přesilové hry i hosté. Nevyužili ji.

Daleko větší výhodu ale měli v polovině prodloužení. Domácí Šimon úmyslně posunul branku a rozhodčí nařídili trestné střílení. Gengel svojí bekhendovou kličku nedotáhl do konce a připravil divákům ještě několik minut nervů navíc.

Branka v nastavení nepadla. Gengel měl možnost spravit reparát hned v první sérii nájezdů – nedal. Na druhé straně se naopak kličkou prezentoval Bureš a přiblížil svůj tým k postupu. Trenérské trio hostí ale na dovednostní soutěže vybralo správné hráče. Sýkora v další sérii vyrovnal. Dalšího střelce Ďáblů Šnobl vychytal. Průša poté Tomáše nepřekonal, Šnobl na druhé straně znovu neinkasoval. Rozhodující branku celého zápasu dal Lev, který tak uzavřel svůj hattrick. Šnoblova svatyně zůstala i po dalším nájezdu nepokořená a definitivní pojistku dal výhře hostů mazácky provedeným nájezdem Surák.

SK Ďáblové Praha – HBC Nové Strašecí 4:5 po samostatných nájezdech (1:0, 0:2, 3:0 – 0:1)
Branky: 38. a 40. Pavlíček (na první Šimon, na druhou Klepetko), 4. Bureš (Vrábel), 40. Vrábel (Kočka) – 21., 27. A rozhodující nájezd Lev (na první Wittmayer, na druhou Gengel), 32. Němec (Průša), 42. Sýkora (Surák). Vyloučení: 8:11, navíc Košely trest ve hře – Wittmayer 10 minut, vužití: 2:2
Střely na branku: 46:51. Diváci: 100. Stav série: 2:2.

Sestava NS: Šnobl – Porcal, Kuna, Douša, Malý, Husák, Hořava, Surák – Němec, Wittmayer, Čížek – Lev, Průša, Daenemark – Černý, Sýkora, Gengel.
Trenér: Veselý, asistenti: Horáček, Ryss.

Po výhře 5:4 po samostatných nájezdech se tak série za stavu 2:2 stěhuje do Nového Strašecí. Ve stejné situaci byli Bubáci i v minulé sezoně. V pátém semifinálovém zápase na svém hřišti ale tehdy podlehli Heřmanovu Městci a skončili před branami finále. Vítěz základní části tak vstoupí do pátého zápasu s jasným cílem, tedy neopakovat loňský scénář a po dvou letech znovu postoupit do finále druhé nejvyšší soutěže v republice. V něm by mohlo dokonale oplatit loňské vyřazení Ježkům z východu Čech. Ti budou o účast ve finálových duelech bojovat také v pátém zápase a také na domácím hřišti.

Stejně jako Nové Strašecí byli i Ježci zápas od vyřazení. V Jindřichově Hradci prohráli třetí utkání. Vyřazení ale následující den odvrátili a série se stěhuje zpět na jejich hřiště.

Zápas, který rozhodne o tom, zda Nové Strašecí postoupí do finále, začíná v sobotu 8. května ve 14:00. O skvělé divácké atmosféře v Kocourek Aréně nemůže být pochyb…