Vše se rozhodne na Městském hokejbalovém stadionu v Rakovníku v sobotu 16. dubna od 15 hodin.

HBC Kolín - HBC Rakovník 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Ve vyrovnaném a tvrdě hraném duelu rozhodla nakonec jedna jediná branka, kterou v přesilové hře vstřelil v 23. minutě domácí Pospíšil. Rakovničtí měli šance už v první třetině, navíc měli výhodu čtyř přesilovek, ale gólmana Baumruka překonat nedokázali. I když poměr střel vyzněl jen těsně 29:28 pro Kolín, úspěch slavili domácí příznivci.

HBC Kolín - HBC Rakovník 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Rakovničtí začali více ze zabezpečené obrany, kterou při absenci Cafourka a Koláčka posílil Boháč, hosté se vrhli do útoku a v 11. minutě Kunášek nastřelil tyčku. Na druhé straně Baumruka ohrozili nebezpečně Hejda s Boháčem, do další šance se natlačil Tlustý, ale skóre se neměnilo. Ve druhé třetině Hubálka prostřelil Mejzr, Rakovník pak přestál i téměř dvouminutové oslabení ve hře pět na tři, Hubálek v brance čaroval a v 33. minutě Kučaba z úhlu vyrovnal na 1:1.

Závěr však patřil Kolínu, z vhazování v obranném pásmu vstřelil druhou branku a ani závěrečný nápor hostů kýžené vyrovnání nepřinesl.

„Všechna čtyři utkání byla nebývale vyrovnaná, domácí nás dnes předčili důrazem někdy až na hranici pravidel, nám se nedařilo využít šance a ani přesilovky nebyly naší zbraní. Samozřejmě, že doma chceme rozhodnout o našem postupu do čtvrtfinále,“ okomentoval průběh play off trenér Roman Němeček.

HCBR: Hubálek - Pospíchal, Lisner, Náprstek, Prajzler, Kučaba, Boháč, Koloc, Hejda, Schierl, Tlustý, Veselý, Prais. Trenér Roman Němeček.

MIROSLAV KOLOC