Předposlední kolo rozhodlo s největší pravděpodobností o druhém sestupujícím Nesuchyni, která přišla v dramatickém závěru o výhru proti SK Přílepy a bude asi marně čekat na zaváhání Nového Strašecí doma proti poslednímu Křivoklátu. Také rakovnické derby Sokola s RC rozhodli Hejda s Krůtou až v samotném závěru.

So. Janov A (8.) – KST Rakovník D (5.) 11:7


O síle nováčka soutěže na domácích stolech se přesvědčili i rakovničtí stolní tenisté, kteří celý zápas pouze dotahovali náskok domácích. Na 4:2 zdolal J. Pacourek ml. v pěti setech Froňka a spolu s Dráždilem, který se musel sklonit pouze před Podestátem v pátém setu 9:11, byl hlavním strůjcem cenného vítězství. Napínavý byl i závěrečný singl Dráždil – Froněk, který domácí hráč rozhodl v pátém setu 12:10 ve svůj prospěch. Janov se tak v OP I. třídy neztratil a byl naopak příjemným oživením soutěže.


So. Rakovník A (9. – RC Rakovník A (6.) 8:10

Hosté v oslabené sestavě dokázali i podruhé nejtěsnějším způsobem Sokol porazit a potvrdili tak výbornou formu v druhé polovině soutěže. Potřebovali k tomu i dávku štěstí, neboť duel Jerhot – Hejda pro sebe získal host až v pátém setu 14:16 a Krůta z 0:2 dokázal vzápětí vyrovnat proti Jansovi na 2:2 a v rozhodujícím setu dotáhnout zápas k výhře 13:11. Za stavu 8:8 rozhodly dvouhry Cibulka – Hejda 1:3 a Stibor-Krůta 0:3. Sokol tak přesto zůstal nad sestupovou propastí, RC se může v případě výhry proti Janovu vyšplhat na konci soutěže i na čtvrté místo.


So. Nesuchyně A (11.) – SK Přílepy A (7.) 8:10


V existenčním zápase domácí podlehli až v dramatickém závěru, když sice po výhře Šeráka 3:2 s Kutílkem vedli 8:6, ale pak se nadechli hosté a čtyři poslední dvouhry Krob– Jílek, Hetto – Müller, Šerák – Holý a V. Šebek – Kutílek se rozhodovaly až v koncovkách pátých setů. Hostům k těsnému vítězství pomohla i čtyřhra, ve které trochu překvapivě Kutílek s Holým zdolaly Kroba se Šebkem 3:2. Naopak domácí asi více čekali od Šeráka,nezbývá jim nic jiného, než vyhrát v Olešné a čekat na zázrak v podobě klopýtnutí Strašecí s Křivoklátem.


So. Křivoklát A (12.) – So. Hředle A (2.) 6:12

Hosté potvrdili své ambice na prvenství, oslabení domácí dosáhli jen dílčích úspěchů. Zejména Jaroš se rozpomněl na dobu své největší slávy a postupně porazil Salače, Nováka i Lince, Dolejš vybojoval body proti Salačovi a Lincovi a Hauner se radoval z výhry 3:0 rovněž s Lincem. A tak jedničkou utkání zůstal Dvořáček, který neztratil ani set a bude nejspíše největší hředelskou oporou i v boji o titul proti Lánům v závěrečném 22. kole. Křivoklát, i když nejvyšší soutěž opouští, působil sympatickým dojmem a snahou o co nejlepší výsledky až do konce a jistě se příští rok pokusí o návrat mezi okresní elitu.


KK Rakovník (3.) – So. N. Strašecí B (10.) 10:8

Proti oslabeným domácím bez Libovického, Štengla i Holého hosté propásli možnost získat potřebné body. Na domácích stolech tentokrát totiž kraloval Havel, jenž vybojoval i desátý bod proti Hrdému 3:0 a nepoznal hořkost porážky. Dařilo se i Sušánkovi, který podlehl až v závěru Červenému 10:12, 8:11 a 12:14, důležité body získal i Fojtík proti Červenému a Hrdému. Hostům jakoby chyběl bojovný duch Jana Jiříčka, a tak bude muset strašecká rezerva potvrdit svoji příslušnost v OP I. třídy ještě v posledním vystoupení proti Křivoklátu.


So. Lány B (1.) – So. Olešná A (4.) 10:8


Hodně práce měl lídr soutěže s Olešnou, která dotáhla na 6:5 zásluhou Bařtipána a jeho výhry 12:10 v pátém setu proti Kosárovi. Podobným způsobem pak bodoval i Kočovský se Szabem, ale ani to nestačilo. Vedoucí muž žebříčku jednotlivců Jirkovský získal opět čtyři body, o jeden méně vybojoval Moravec ml., jenž prohrál s Kočovským a měl namále i s Procházkou, ale nakonec zvítězil 3:1 a potvrdil tak důležité body pro domácí, kterým ke zlaté příčce a postupu do kraje stačí v Hředlích remizovat. Olešná, které citelně chyběl Lédl, bude v posledním kole proti Nesuchyni hrát o čtvrté místo.