HC Hostivař – HC 1972 Rakovník 3:3 (1:2)

Rakovnický tým měl utkání velmi dobře rozehrané, když spíše po opatrnějších vyčkávacích minutách, kdy se dlouho na hřišti z obou stran nic nedělo a obě gólmanky byly takřka bez práce, se postupně gólově rozjel. Dvě branky vstřelila Klára Hanzlová, třetí přidala přesnou trefou ze vzduchu Vorlová a Rakovník vedl ještě 1:3. Domácím ale pomohla Neplechová a Hostivař se nakonec po závěrečném hvizdu radovala více než trochu zklamané rakovnické bojovnice.

„Utkání nenabídlo příliš hokejových momentů a napínavých situací, výsledek je nakonec zklamání a to domácí hráčky ještě zahrávaly za nerozhodného stavu další trestný roh, který ale stejně jako my neproměnily," okomentovala střetnutí středopolařka a reprezentantka ČR v rakovnických barvách Markéta Křikavová.

HC 1972: Wittmannová – V. Škrancová, Matoušková, Knorová, Čermáková, Holubová, Křikavová, Z. Polcarová, Vorlová, B. Polcarová, Kotálová, Ohnemichlová, Hanzlová, B. Škrancová. Hrající trenérka Karolína Kříženecká.

Na východě Čech rakovnický střelecký prach zvlhl

Tým hrajícího trenéra Pavla Hraby odjel do východočeské metropole v roli favorita, ale nakonec dvě vstřelené branky nestačily ani na bod a domácí po překvapivé prohře v Mnichovicích v minulém utkání tentokrát uspěli lépe i díky větší porci sportovního štěstí.

Slavia H.Králové – HC 1972 Rakovník 3:2 (1:0)

Festival promarněných šancí připomínal ze strany hostů první poločas, když po střele M. Seemanna zazvonila jenom tyč a do sítě se nevešly ani Procházkovy střelecké pokusy. Po přestávce Rakovník přece jen vyrovnal na 1:1, když Jahoda našel přesně Procházku, ale domácí znovu trochu šťastně odskočili na 3:1, před koncem v 67. minutě pak už pouze snižoval z trestného rohu Dašek.

„Chyběla nám přesnější finální přihrávka, navíc jsme nedokázali proměňovat příležitosti a trestné rohy, soupeř dal na 2:1 z ojedinělé akce a další gól s naším přispěním, a to mu tentokrát stačilo," uvedl Pavel Hraba.

HC 1972: J. Seemann – Dašek, R. Ostaš, Hudeček, Bouma, Kopřiva, Jahoda, Hlína, Truhlář, Hornof, Skála, Procházka, M. Seemann, Beneš. Hrající trenér Pavel Hraba.

MIROSLAV KOLOC