Nové Strašecí – Pardubice
2:2 (0:0, 0:0, 2:2)


Utkání začalo svižně. Pardubičtí zamkli domácí tým ve třetině a zahrozili už v první minutě. Postupně ale začal utkání ovládat domácí tým. Novostrašečtí se snadněji dostávali do šancí, které však nedokázali využít. První branka padla až v 5. minutě poslední třetiny. Ve dvojnásobné přesilovce posunul na modré Douša míček Průšovi, jeho rána sice mířila vedle, ale u pravé tyče si počkal Lev a zasunul do odkryté branky. Domácí měli zápas ve svých rukou, ale kvůli zaváhání v obranném pásmu přišli o vedení. Pechanec neuhlídal Černického, který si kličkou porazil s Liškou v brance domácích. Strašecká odpověď ale přišla vzápětí. Ryss posunul na vrchol kruhů Porcalovi, který dělovkou opět vrátil vedení na stranu domácího celku. Hned poté si domácí vytvořili obrovský tlak. Branka, která by znamenala zvýšení na rozdíl dvou branek, byla na spadnutí. Největší šanci na definitivní rozhodnutí měl kapitán Ryss. Dvakrát pálil z ideální pozice mimo branku a jeho další šanci z brejku brankář hostí také kryl. Lev tři metry před brankou pálil do gólmana. Samostatný únik neproměnil ani Horáček. Hošek se Lvem šli sami na brankáře, první jmenovaný si ale svého spoluhráče nevšiml. A tak přišel trest. Po úmyslném ofsajdu se hra přestěhovala před domácího Lišku, hosté si vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Čtyřicet vteřin před koncem vyhrál Lev vhazování ve svém pásmu, posunul Doušovi, který se snažil přihrát Průšovi. Ten by šel sám na prázdnou branku. V cestě Doušově přihrávce stál ale rozhodčí, který nahrávku zpomalil. K míčku se tak dostali hosté. Přes Kazdu doputoval míček až mezi kruhy. Po zmatku a sérii odrazů skončil v síti zásluhou Zelinky, který tak rozhodl o dělbě bodů.

Možnost získat prémiový bod v nájezdech ani jeden z týmu nevyužil. Brankáři byli neprůstřelní. Liška, který skvěle zastoupil Šnobla v domácí brance, si počínal suverénně. Hostujícího Matrku dokázal překonat pouze Ryss, ale poté netrefil odkrytou branku.
V dalším kole zavítá do Kocourek Arény tým z Jindřichova Hradce, který v prvním kole podlehl na svém hřišti Třemošné 1:5. Utkání se hraje v neděli 14. 9. od 14:00.

Branky: 35. Lev (Průša, Douša), 41. Porcal (Ryss) – 39. Černický (Šíblo), 45. Zelinka. Vyloučení: 9:10, navíc Petrus 10 min. – Nekola L. do konce utkání, Nekola M. 10 minut. Využití: 1:0. Diváků: 100.

Nové Strašecí: Liška – Kuna, Douša, Porcal, Husák, Bezkoska, Daenemark – Horáček, Ryss, Pechanec – Průša, Lev, Černý – Hošek, Petrus, Němec. Trenér: Roman Fruhauf

Další výsledky: Jungle Fever – Most B 1:6, Jindřichův Hradec – Třemošná 1:5, Kovo Praha – Přelouč 5:4, Litoměřice – Ďáblové Praha 1:8, Heřmanův městec – volno.

(fery, hopr)