V úvodním kole nejprve Rakovník nejtěsnějším rozdílem 6:5 (1:3) porazil HC Praga, když po prohraném prvním poločase našel střeleckou mušku hlavně Jakub Beneš se čtyřmi trefami do černého.V druhém duelu s HC Plzeň-Bolevec 5.3 (4:2) se zase gólově dařilo Martinu Seemannovi, jenž se se spoluhráči radoval nejen z další výhry, ale i z dosaženého hattricku.

V posledním dvoukole halové ligy rakovničtí pozemkáři svedli další dvě bitvy. Nejprve porazili HC Hostivař 5:4 (2:1) a o vyrovnanosti letošní soutěže se přesvědčili i v následujícím duelu se svými pronásledovateli v celkovém pořadí z Plzně-Litic, se kterými nakonec remizovali trochu divokým skóre 7:7 (3:3).

Hned druhý lednový víkend čekají na dorostenecké naděje rakovnického pozemního hokeje velice těžcí soupeři. 10.ledna změří síly nejprve s SK Slavií Praha, která je zatím bronzová a určitě si myslí na metu nejvyšší, a potom je čeká čtvrtý Sokol Kbely.

Rakovník se zatím neztratil ani v tabulce kanonýrů. V čele je Jakub Beneš, český reprezentant do 16 let a jeden z nejlepších z desítky střelců na ME do 16 let 2008 v polských Siemianowicích, na třetím místě je Martin Seemann, reprezentant ČR do 21 let a člen kádru, který se připravuje na ME v hale do 21 let 2009 v Budapešti.Do první desítky se také vejde Daniel Skála, obávaný exekutor trestných rohů.

Autor:Miroslav Koloc