Jan Přibík začal zářit s pálkou a míčkem v dresu Lokomotivy a později rakovnického KST od poloviny 60.let a v konkurenci krajských stolních tenistů se postupně se svými spoluhráči Kreidlem, Škvárou, Zahnem, Vaněčkem a Tvrzem probojovali až k největším úspěchům, když v sezoně 1973 / 1974 patřili mezi špičku středočeské divize.

I v dalším desetiletí pak patřil ke stálým a spolehlivým oporám KST Rakovník A, a když došlo k výměně generací a tu starší nahradila mladší kolem Jiřího Vlčka, hrál ještě do svých šedesáti let v nižších soutěžích.

Milovaný stolní tenis si užíval i jako divák v hledišti Jandačova sálu rakovnické sokolovny. Výkony domácích hráčů často měřil kritickým pohledem bývalé rakovnické jedničky 70. let i očima osminásobného okresního přeborníka ve dvouhře.

Držel palce i svému synovi Honzovi, který se ve stejném dresu KST Rakovník postupně přes krajské a divizní soutěže dostal do sestavy ligového A týmu a bohatě tak naplnil úsloví o jablku, které nepadá daleko od stromu.

Jan Přibík, rakovnická legenda stolního tenisu, odešel po delší nemoci 8. února 2021 ve věku 76 let.

Jan Přibík patřil k velkým bojovníkům a odměnou mu byly úspěchy i v týmu spoluhráčů z Lokomotivy a KST Na snímku je vpravo se spoluhráči zleva Zahnem, Škvárou a mladou nadějí Cafourkem.Jan Přibík patřil k velkým bojovníkům a odměnou mu byly úspěchy i v týmu spoluhráčů z Lokomotivy a KST Na snímku je vpravo se spoluhráči zleva Zahnem, Škvárou a mladou nadějí Cafourkem.Zdroj: archiv

Trenér Jaromír Mysliveček.
Jaromír Mysliveček: Touha a vůle žít byly silnější než koronavir
Ivan Trojan
Trojan o špíně v českém fotbale: Slavia nehraje čistě, kluby mají strach