Dusno je i na konci tabulky, Nesuchyně marně sahala po bodech na RC, zato rezerva Nového Strašecí se vytáhla v Rakovníku proti KST. Vyhráno ještě nemá ani rakovnický Sokol, který prohrál nečekaně v Janově.

RC Rakovník A (6.) – So. Nesuchyně A (11.) 10:8

V tělocvičně rakovnické obchodní akademie sice řádila dvojice hostů Hetto a Šerák, která vybojovala dohromady osm bodů, ale nestačilo to ani na remízu. Jazýčky na vahách totiž byli Hejda, jenž si jako jediný poradil právě se Šerákem 3:0, a Pavlík, který z pozice náhradníka porazil V. Šebka i Barsu a bodoval společně s Kolocem i ve čtyřhře. V dramatickém závěru za stavu 9:8 pak Krůta potřeboval s Barsou na desátý bod pět setů. O další záchranářské body tak bude Nesuchyně muset usilovat doma proti SK Přílepy.

So. Olešná A (4.) – So. Křivoklát A (12.) 12:6


Sestupující hosté se drželi proti favoritům až do stavu 7:6, když v koncovkách pátých setů vyhráli o dva míčky Dolejš s Bařtipánem a Jaroš s Kočovským. Lédl pak zvýšil na 8:6 po výhře s Fratinou a rozhodovalo se v singlech Bařtipán – Hauner 3:2 a Kočovský – Dolejš 3:2. Závěr pak obstarali Lédl s Procházkou, kteří nepoznali hořkost porážky v duelech s Jarošem a Fratinou. Křivoklát tak zřejmě zůstane letos bez jediného úspěchu, protože v závěru hraje s o titul bojujícími Hředlemi a sestupem ohroženým Novým Strašecím.


So. Hředle A (2.) – KK Rakovník (3.) 10:8


Jeden z magnetů kola skončil radostněji pro domácí, kteří vyhráli oba úvodní debly a od stavu 4:2 si udržovali stále mírný náskok. Při 9:7 v závěru utkání nejprve Novák sice podlehl jedničce hostů Štenglovi, ale Beránek dokázal zdolat Sušánku a bylo rozhodnuto. V domácím dresu se vedle Beránka nejvíce dařilo Dvořáčkovi se třemi body, naopak Linc nevyhrál ani jednou, což však jeho tým nakonec mrzet nemuselo. Hředle se tak rázem staly největším konkurentem Lán, protože v posledních dvou kolech jedou na stoly posledního Křivoklátu a doma hostí právě Lány.


SK Přílepy A (8.) – So. Lány B (1.) 3:15


Kdo čekal vyrovnanější průběh a snad i klopýtnutí lídra soutěže, byl zklamán, protože po vyrovnaných čtyřhrách, kdy Müller s Jílkem porazili Jirkovského se Szabem, sice v duelu jedniček týmů Müller vyhrál první set nad Jirkovským, ale v dalších už se mu tolik nedařilo a prohrál. Jediné další dva body pak domácí postupně získali v singlech Jílek – Moravec ml. a Müller – Moravec ml. ve třech setech. Lány tak daly zapomenout domácímu nezdaru s RC Rakovník, ale své ambice na titul budou muset potvrdit nejen doma proti Olešné, ale hlavně ve Hředlích.


So. Janov A (7.) – So. Rakovník A (9.) 11:7


Své jarní trápení potvrdil rakovnický Sokol i na horké půdě v Janově, kde se mohl případnou výhrou zbavit sestupových starostí. To se však naopak podařilo nováčkovi OP I. třídy, který se tradičně opíral o dvojici Jan Pacourek ml. a Dráždil. Sokol Rakovník tak bude muset ještě zabrat v derby proti RC Rakovník, popř. ještě v posledním kole v Přílepích. Zkušené kvarteto Stibor, Jansa, Cibulka a Miller by se však s tímto tlakem mělo vyrovnat.


KST Rakovník D (5.) – So. N. Strašecí B (10.) 8:10


Po vyrovnaných čtyřhrách položila základ k úspěchu hostů v boji o udržení se v OP I. třídy dvojice Libovický a Jiříček. Zatímco u Libovického, který má zkušenosti z krajských soutěží, se předpokládá, že bude tahounem týmu, bojovník Jiříček porazil postupně Froňka 3:2, Vlčka 3:1, Sosnu 3:0 a po čtvrtém úspěchu sahal i proti Podestátovi za stavu 2:1 na sety a 11:10. Nakonec sice v pěti setech prohrál, ale ani to už domácí nezachránilo a cenné body putovaly do Nového Strašecí, které má v závěrečném kole výhodu domácích stolů proti poslednímu Křivoklátu.

Miroslav Koloc