SK Olympie Rakovník – FC Baník Ostrava – 2:0 (2:0)


V prvním zápase narazily hráčky Olympie soupeře věhlasného jména, který se prezentoval rychlou hrou běhavých hráček. S tou si však zkušené hráčky Olympie taktickou hrou poradily, navíc šly po šesti minutách do vedení, které zařídila z trestného kopu Dobrevová. Za dvě minuty vedení pojistila po samostatné akci Andrová.

FK Rakovník – Tequilky Team Stará Ves – 1:2 (1:1)


Ve svém prvním zápase potkaly futsalistky FKR zkušený tým se třemi reprezentantkami, proti kterému se těžce prosazovaly. Souhra nebyla optimální, čehož soupeř využil a dvě chyby potrestal. Jediným úspěchem byl vyrovnávací gól Lodeové v závěru poločasu.

SK Olympie Rakovník – Nástěnky Brno – 1:1 (0:1)


Druhý zápas Olympie s brněnským týmem byl mnohem náročnější a remíza byla hodně cenná. Soupeř byl lepší a také šel do vedení 10 sekund před poločasovou přestávkou. Po pěti minutách druhé půle ale vystřelila z dálky do klubka před brankou Alžběta Brabcová a míč k překvapení všech skončil v síti.

FK Rakovník – FC Tango Hodonín – 1:3 (1:1)


I přes zlepšený výkon ani ve svém druhém zápase hráčky FKR na potřebné body nedosáhly. Hráčky Hodonína byly lepší po celý zápas. Čestného úspěchu dosáhla v 8. minutě Bezchlebová, když vyrovnávala na 1:1.

SK Olympie Rakovník – TJ Hradiště – 4:0 (0:0)


Hru s nejslabším týmem soutěže zdobila ze strany Olympie velká trpělivost. Hrálo se na jednu branku, přesto se góly začaly padat až ve druhém poločase. Postupně se trefily Dubcová, Andrová, Dobrevová a opět Andrová.

FK Rakovník – FC Démoni Česká Lípa – 4:2 (1:0)


Zápas o bytí či nebytí zvládly hráčky FKR velmi dobře. Tradiční soupeř z divizní soutěže žen sice 2 x vyrovnal, ale poslední slovo patřilo hráčkám FKR.

SK Olympie Rakovník – SK Interobal Plzeň – 3:0 (1:0)


V utkání s mohutně povzbuzovaným domácím týmem podaly hráčky Olympie přesvědčivý, profesorský výkon. Soupeře vůbec k ničemu nepustily a sami 3 x skórovaly. V prvním poločase na konci kombinační akce byla Jungová, ve druhém se odkop plzeňské brankářky odrazil do branky od Adély Brabcové a střelou k tyči se prezentovala Dobrevová.

FK Rakovník – TFT Pardubice – 4:3 (1:2)


I další důležitý zápas, který byl přímým soubojem o postup do čtvrtfinále, hráčky FKR zvládly. V 7. minutě zajistila vedení Tománková, ale Pardubice do přestávky skóre otočily. Ve druhé půli brankami Lodeové, Bezchlebové a Kubešové získal FKR dvoubrankové vedení, které dokázal soupeř jen v závěru snížit.

SK Olympie Rakovník – Black Bridge Praha – 2:2 (0:0)


Poslední utkání bylo nejtěžší. Na hře Olympie už byla znát únava, kterou v závěru zápasu dokázal soupeř využít. Dvakrát šel do vedení, aby poprvé srovnala Andrová a 45 sekund před koncem Hajnová. Do čtvrtfinále tak Olympie postoupila nečekaně z prvního místa.

FK Rakovník – Slávia Sokol Vysočany – 0:6 (0:3)


Poslední zápas FKR byl také ve znamení únavy. Soupeř, největší favorit turnaje a obhájce titulu, nedal rakovnickému týmu žádnou šanci a s přehledem jej přejel. Dvě výhry stačily FK Rakovník na postup do čtvrtfinále ze třetí pozice.

Čtvrtfinále: SK Olympie Rakovník – FC Tango Hodonín - 0:0 (0:0), p. kopy 2:1


Taktický výkon předvedly hráčky Olympie proti pohyblivějšímu soupeři. Šancí, které si vytvořily, bylo málo, navíc zůstaly neproměněny. Rozhodovala tedy střelba ze značky pokutového kopu. Proměnila Dobrevová a Dubcová oproti jedné úspěšné střele Hodonína.

Čtvrtfinále: FK Rakovník – Nástěnky Brno - 2:2 (1:1), p. kopy 3:2


Proti soupeři z moravské metropole se podařilo z mála vytěžit maximum. O remíze rozhodly dvě standardky, které dokázala zakončit Kubešová. Poprvé srovnala v poslední minutě první půle po rohovém kopu, podruhé 2 minuty před koncem z pokutového kopu. O vítězství pro FK nakonec v šesté sérii pokutových kopů rozhodla brankářka Nováková.

Semifinále: SK Olympie Rakovník – Tequilky Team Stará Ves - 1:3 (0:0)


Lepšímu týmu ze severní Moravy dokázala Olympie vzdorovat jen poločas. Pak z přicházející únavou přišly i chyby v obraně, které soupeř 3 x potrestal. Konečnou podobu výsledku dala kombinační akce FKR, na jejímž konci byla Hajnová.

Semifinále: FK Rakovník – Slávia Sokol Vysočany – 0:10 (0:5)


Proti stále lepšímu favoritovi brzy zjistily hráčky FKR, že boj bude marný a lepší bude ušetřit síly na boj o bronzové medaile. A tak také učinily.

O 3. místo: SK Olympie Rakovník – FK Rakovník - 4:4 (4:1), p. kopy 3:1


Který rakovnický tým v konečném účtování bude lepší, rozhodlo derby v boji o bronzové medaile. První poločas patřil Olympii, která se dokázal prosadit čtyřikrát. Dvakrát se trefila Dubcová, jednou Andrová a Hajnová. Za FK srovnávala Fedorková. Ta také zahájila ve 2. půli obrat, kdy během tří minut bylo srovnáno. K ní se připojila Kubešová a Bezchlebová. Při pokutových kopech se hráčky Olympie Dobrevová, Dubcová a Vajcová nemýlily, kdežto na straně FK proměnila jen Kubešová, Bezchlebová nikoliv.

Vedoucí týmu Olympie Jaromír Štefan byl z třetího místa mile překvapen. „Po rozlosování turnaje jsem čekal, že se mezi čtveřici postupujících do čtvrtfinále nemůžeme vejít. Holky však přísně dodržovaly stanovenou taktiku, která je vynesla k prvnímu místu ve skupině a v konečném účtování až k bronzovým medailím. Nečekaný, o to víc sladší, úspěch žen rakovnické Olympie."

I vedoucí týmu FK Rakovník Zdeněk Učík byl s umístěním spokojen. „Po prvních dvou zápasech to vypadalo na rychlou cestu domů. Ale holky prokázaly svými výkony v dalších zápasech, že chtějí víc. Konečné čtvrté místo beru jako velký úspěch. Na účast v semifinále jsme neměli před zahájením turnaje ani pomyšlení."

Sestava SK Olympie Rakovník: Vacíková – Jungová, Vajcová, Dubcová, Andrová – Hajnová, Brabcová Alžběta, Brabcová Adéla, Dobrevová.

Sestava FK Rakovník: Nováková – Kubešová, Fedorková, Bezchlebová, Lodeová – Tománková, Ajksnerová, Černá, Maňasová.


Autor: Zdeněk Andr